2024.gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Laikraksts: Spānija piegādā Ukrainai raķetes Patriot

Laikraksts: Spānija piegādā Ukrainai raķetes Patriot

Apmeklējot militāros objektus Saragosā, kur ārstējas un apmācās Ukrainas karavīri, Spānijas aizsardzības ministre Margarita Robles paziņoja, ka Ukraina jau ir saņēmusi no Spānijas un citiem sabiedrotajiem pretgaisa aizsardzības sistēmas Patriot, ziņo avīze El Mundo.

Tika nosūtīts "neliels skaits" raķešu, vēsta laikraksts. Katra no tām maksā aptuveni miljonu eiro.

Spānijai ir trīs sistēmas "Patriot". Viena no tām kopš 2015.gada atrodas Turcijā NATO misijas ietvaros, lai nodrošinātos pret iespējamiem raķešu triecieniem no Sīrijas.

Vācija paziņojusi, ka tā uz Ukrainu nosūtīs jau trešo sistēmu "Patriot".

Britu laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz avotiem, šonedēļ ziņoja, ka NATO un Eiropas Savienības (ES) valstis mudina Grieķiju un Spāniju nodrošināt Ukrainai papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Šis jautājums tika apspriests Luksemburgā ES ārlietu un aizsardzības ministru sanāksmē.

Kijiva vērsusies pie Rietumu sabiedrotajiem ar aicinājumu nodrošināt tai vēl vismaz septiņas pretgaisa aizsardzības sistēmas.

ES līderi pagājušajā nedēļā samitā Briselē tieši vērsās pie Spānijas un Grieķijas premjerministriem ar aicinājumu nodot daļu savu sistēmu Ukrainai, sacīja laikraksta sarunbiedri.

"Mēs visi zinām, kam tās ir, mēs visi zinām, kur tās atrodas, un mēs visi zinām, kam tās tiešām ir vajadzīgas," sacīja viens no laikraksta avotiem.

Atstājiet komentāru