2020.gada 18. janvāris

Antis, Antons

Jēkabpils novada Ābeļu pagastā glābēji palīdz četriem cilvēkiem izkļūt no purva

Jēkabpils novada Ābeļu pagastā glābēji palīdz četriem cilvēkiem izkļūt no purva

Vakar Jēkabpils novada Ābeļu pagastā glābēji palīdzējuši no purva izkļūt četriem cilvēkiem, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece. Vakar ap plkst.15 glābēji tika izsaukti uz Ābeļu pagastu, kur četri cilvēki bija apmaldījušies purvā. Notikuma vietā, izmantojot automašīnas skaņas signālu un uzturot telefona sarunu ar cilvēkiem, viņiem tika norādīts pareizais virziens izejai no purva.

Dienests aicina iedzīvotājus, dodoties mežā vai purvā, neaizmirst par drošību. “Ja esat apmaldījies purvā, meklējot atpakaļceļu, rūpīgi pārbaudiet ik vietu, kur plānojat spert soli un vislabāk to ir darīt ar garāka koka palīdzību. Ja tomēr iekrītat purvā vai akacī, tad tikai mierīgas un apdomātas darbības palīdzēs izglābties,” uzsvēra Palkavniece.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 56 izsaukumus, no kuriem 28 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 – uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi novērtēti kā maldinājumi.

Savukārt uz ceļiem pagājušajā diennaktī valstī reģistrēti 86 ceļu satiksmes negadījumi. Tajos cietuši desmit cilvēku. Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīti 523 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 238 par ātruma pārsniegšanu un 17 par braukšanu alkohola reibumā, informē Valsts policija.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Komentāri (0-1/1)

  • Sēņotājs
    11.09.2019 00:17
    Nevajag iet uz mežu, ja nespēj orientēties trīs priedēs...

Atstājiet komentāru