2024.gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

VMD samazinājis virsmežniecību skaitu no desmit uz piecām

VMD samazinājis virsmežniecību skaitu no desmit uz piecām

Valsts meža dienests (VMD) no aprīļa samazinājis virsmežniecību skaitu no desmit uz piecām, liecina VMD publiskotā informācija. 

Dienesta pārstāvji skaidro, ka turpmāk darbosies piecas virsmežniecības – Austrumu, Centra, Dienvidu, Kurzemes un Vidzemes.

No aprīļa Sēlijas virsmežniecības un Dienvidlatgales virsmežniecības funkcijas pārņem Dienvidu virsmežniecība, kurai administrācijas telpas atrodas Daugavpilī, Krišjāņa Valdemāra ielā 7.

Ziemeļkurzemes virsmežniecības un Dienvidkurzemes virsmežniecības funkcijas pārņems Kurzemes virsmežniecība, kuras administrācijas telpas atrodas Talsos, Raiņa ielā 17.

Zemgales virsmežniecības un Rīgas reģionālās virsmežniecības funkcijas pārņems Centra virsmežniecība, kuras administrācijas telpas atrodas Ogrē, Brīvības ielā 129B.

Kamēr Austrumlatgales virsmežniecības un Ziemeļaustrumu virsmežniecības funkcijas pārņems Austrumu virsmežniecība, kurai administrācijas telpas atrodas Balvos, Bērzpils ielā 62.

Tāpat Ziemeļvidzemes virsmežniecības un Centrālvidzemes virsmežniecības funkcijas pārņems Vidzemes virsmežniecība, kurai administrācijas telpas atrodas Cesvainē, Dārzu ielā 4.

Klientu apkalpošanas vietas tiek saglabātas 27 līdzšinējo mežniecību atrašanās vietās –Aizkrauklē, Alūksnē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Grobiņā, Gulbenē, Inčukalnā, Jelgavā, Jēkabpilī, Krāslavā, Kuldīgā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Saldū, Smiltenē, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī. Klientu pieņemšanas dienas un laiki netiek mainīti. Izvērtējot klientu apmeklētību klātienē, tiek slēgta Babītes mežniecība. 

VMD ģenerāldirektors Arvīds Ozols skaidro, ka strukturālā optimizācija jāveic, realizējot organizācijas stratēģijā izvirzīto mērķi izveidot efektīvu iestādes struktūru. Viņš arī norāda, ka ir ņemti vērā tādi faktori kā digitālās vides un e-pakalpojumu attīstība, kā arī kopējās valsts pārvaldes virzība efektivitātes un birokrātijas mazināšanas virzienā. Noteiktās pārmaiņas dienesta darba organizācijā veiktas, rūpējoties par dienestā nodarbināto slodžu izlīdzināšanu, aizvietojamības nodrošināšanu un atalgojuma sistēmas pilnveidošanu.

Foto: VMD

Atstājiet komentāru