2021.gada 14. maijs

Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis

Lielāko kristīgo konfesiju vadītāji Lieldienās vēl nebaidīties no Covid-19 pandēmijas

Lielāko kristīgo konfesiju vadītāji Lieldienās vēl nebaidīties no Covid-19 pandēmijas

Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji svētdien Latvijas Televīzijas 1. kanālā vēlēja nebaidīties no Covid-19 pandēmijas, kā arī ticēt nākotnei.

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs novēlēja cilvēkiem atvērties augšām celtā Kristus klātbūtnei, jo viņš šeit un šobrīd esot sācis mūs pārveidot. "Mums nav jābaidās ne no nāves, ne no pandēmijas," uzsvēra Stankevičs, vēlot gaišus un cerības pilnus Kristus augšāmcelšanās svētkus.

Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs, uzrunājot Latvijas iedzīvotājus, uzsvēra, ka šajā sarežģītajā situācijā, kuru piedzīvo visa pasaule, ir obligāti jāpilda visi Latvijas valdības pieņemtie lēmumi un rīkojumi, kā arī jāievēro higiēnas prasības.

Viņš pauda pateicību mediķiem, kuri šajos apstākļos cenšas palīdzēt ikvienam.

Aleksandrs norādīja, ka pat šajā sarežģītajā laikā nedrīkst ļauties panikai un krist izmisumā. Ticīgiem cilvēkiem ir jābūt optimistiem, jo dzīve turpinās, ārā spīd saule, nāk pavasaris, viņš teica.

Metropolīts aicināja lūgt Dievu par Latvijas zemi, par Valsts prezidentu, par valdību, par tautu, par katru cilvēku. Viņš novēlēja ikvienam garīgu prieku un stirpu veselību.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags vēlēja Latvijas iedzīvotājiem dzīvas un spēkpilnas Lieldienas.

"Jau veselu gadu dzīves īstenība mēģina mūs kā Kristus draudzi izklīdināt. Padarīt dievkalpojumus par senu notikumu atmiņām un augšāmcelto Kristu par tādu kā rēgu. Neļausim tam notikt," teica Vanags.

Viņš aicināja pretoties tam savās sirdīs un garā un aicināja neļaut atdzist ilgām reiz atkal dievkalpojumā satikties ar dzīvo Kristu un mācekļu pulkā dziedāt pateicības dziesmu.

Vanags savā uzrunā vilka paralēles mūsdienu dzīvei un notikumiem ar laiku, kad Jēzus kopā ar mācekļiem Eļļas kalnā mirkli pirms katastrofas dziedāja pateicības dziesmas. Mācekļi priecīgi dziedāja līdzi, jo viņi nezināja, kas tūlīt notiks. Bet Jēzus zināja un viņam vajadzēja būt nāves baiļu nomāktam. Tomēr viņš kopā ar draugiem dziedāja par glābšanu, kuru Dievs savai tautai bija sagādājis pirms gadu simtiem.

Savukārt Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns aicināja cilvēkus meklēt glābiņu tajā, kas ir mūžīgs, nevis tiekties pēc tā, kas ir pārejošs un laicīgs, pēc kā cilvēki piedzīvos vilšanos un vēl lielāku tukšumu.

Šterns vēlēja Latvijas iedzīvotājiem gaišas un priecīgas Lieldienas.

Foto: DELFI

Komentāri (0-2/2)

 • Skolnieciņš
  06.04.2021 14:23
  Nemanot ir aizvadītas Lieldienas. Lieldienas ir pamošanās un pārtapšanas laiks. Lieldienas ir seni gadskārtu svētki, tāpēc aizslaucīsim ziemas putekļus un sārņus, ļaujot vaļu pavasarim un pārmaiņām! Uzrušināsim dobes piemājas dārzā. Iedēstīsim sēkliņas zemē. Ik dienas vērosim, kā asni zeļ un zaļo. Vairosim savās sirdīs cerību un mīlestību. Atradīsim laiku sev un realizēsim savus sapņus. Sāksim ko jaunu, iedrošināsim cits citu un stiprināsim ziemas un pandēmijas nogurdināto pasauli ar pozitīvu un radošu enerģiju! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Priecīgas Lieldienas un skaistu pavasari!
  Mīlestību un cerību sirdīs mums visiem vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #04.04.2021. #05.04.2021. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #auglība #bagātība #pārticība #veiksme #Skolnieciņš #Senpokaiņi #PokaiņuMežs
 • Skolnieciņš
  06.04.2021 14:22
  Ir aizvadīts 4. un 5. aprīlis. Ir aizvadītas Lieldienas. Lieldienas ir enerģētiski spēcīgi svētki, kad izdodas visi pagāniskie rituāli. Lieldienu laiks ir īstais laiks, lai burtos un veiktu dažādus maģiskus rituālus. Pavasara saulstāvju spēks ir bezgalīgs! Diemžēl latviski runājošajā internetā praktiski nav informācijas par senajiem pagāniskajiem rituāliem, par senajiem Dieviem un dažādām pagāniskajām ticībām (tradīcijām). Turpretī gan angļu valodā, gan krievu valodā var atrast daudz vērtīgas informācijas. Ezotērikas centra “PROVIDA” interneta vietnē var atrast daudzveidīgu informāciju par dažādām ezotēriskajām praksēm (sīkāka informācija šeit: provida.tv/posts/ ). Šeit var atrast iedvesmu dažādu sentēvu pagānisko rituālu veikšanai. Protams, daļa no ezotēriskas centra “PROVIDA” mājaslapā (provida.tv) pieejamo rituālu ir veidoti uz kristietības bāzes. Taču pārveidojot šos rituālus (aizvācot no tiem jebkādus kristietības simbolus un aizvietojot tos ar sentēvu Dieviem un senlatvju spēka zīmēm), tie noderēs jebkuram praktizējošam pagānam. No dažādiem maģiskiem rituāliem nevajag baidīties, jo tie ir daļa sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Atšķirībā no kristietības dažādas pagāniskās ticības uz maģiju raugās pozitīvi un draudzīgi. Nevajag sevi ierobežot ar vecām kristietības dogmām, jo tagad ir 21. gadsimts, tagad ir pagānu laiks. Lai dzīvo pagāni! Lai dzīvo Latvju Dievi! Priecīgas Lieldienas!
  Svētīgas Lieldienas mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #PROVIDA #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #LatvjuZīmes #rituāli #ticība #lūgšanas #buršanās #pagāni #sentēvi #tradīcijas #iecietība #sirsnība #laipnība #Skolnieciņš

Atstājiet komentāru