2020.gada 27. septembris

Ēdolfs, Ilgonis

Autovadītāju ievērībai: sniegs, putenis un apledojums apgrūtina braukšanu

Autovadītāju ievērībai: sniegs, putenis un apledojums apgrūtina braukšanu

Šodien sniegs, putenis un apledojums daudzviet valsts centrālajā daļā un Kurzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 50 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības. Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:
 
Ainažu šoseja (A1) no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam;
Vidzemes šoseja (A2) no Rīgas līdz Līgatnei;
Valmieras šoseja (A3) no Murjāņiem līdz Braslas tiltam;
Rīgas apvedceļi (A4, A5) visa maršruta garumā;
Daugavpils šoseja (A6) no Lielvārdes līdz Pļaviņām;
Bauskas šoseja (A7) visa maršruta garumā;
Jelgavas šoseja (A8) visa maršruta garumā;
Liepājas šoseja (A9) visa maršruta garumā;
Ventspils šoseja (A10) visa maršruta garumā;
Liepāja – Rucava (A11) visa maršruta garumā;
Kokneses šoseja (P80) no Skrīveru pagrieziena līdz Koknesei.
 
Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Kuldīgas, Liepājas, Limbažu, Ogres, Saldus, Talsu, Tukuma  un Ventspils apkārtnē.
 
Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Atgādinām, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.
 
Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot  uz  LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai. 
 
 
Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Satiksmes informācijas centrs un
Komunikācijas daļa

Atstājiet komentāru