2020.gada 9. aprīlis

Alla, Valērija, žubīte

Fotostāsts: Jēkabpils Kena parka estrādē izvietotas Lieldienu dekorācijas

Jēkabpils Kena parka estrādē izvietotas Lieldienu dekorācijas. Jēkabpils Kultūras pārvalde aicina mazos jēkabpiliešus doties uz estrādi un vērojot dekorācijas, gūt  jau tuvojošos Lieldienu sajūtu. Jēkabpilī Kena parka estrādē Lieldienu pasākums notiks 21.aprīlī no pulksten 12.00 līdz 14.00, kad visi pulcēsies uz pavasara saulgriežu svinēšanu pasākumā “Saules aplis”. Savukārt plkst.14.30 Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē tiks demonstrēta animācijas filma “Lote un pazudušie pūķi”.

Ieraksts Jēkabpils kultūras pārvaldes mājaslapā vēsta, ka jau laikus pirms Lieldienām dabā redzamas pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara  iestāšanos un Lieldienu tuvošanos:  saule pakavējas ilgāk pie debesīm, gaiss kļūst siltāks, sniegs nokūst, un zemē paradās pirmie asni un zāle. 

Lieldienas. Latviešiem tie ir pavasara svētki, kad gads saules ceļa ritējumā ir sasniedzis izlīdzinājumu pavasara saulgriežos – diena un nakts kļuvušas vienādi garas. Tāpēc saulei Lieldienu tradīcijās ir tik liela loma. Ticējumi vēsta, ka Lieldienu rītā saule dejo un šūpojas, pacēlusies virs zemes saullēktā. Tāpēc arī Lieldienās kar šūpoles un šūpojas.

Priecāsimies par saules atgriešanos, šūposimies, kaulēsimies, ripināsim olas, lēksim, skriesim, riņķosim! 21.aprīlī ieskandināsim Lieldienas kopā ar folkloras kopu „Ceiruleits” no Līvāniem un Jēkabpils amatiermākslas kolektīviem.

Foto: Jēkabpils kultūras pārvalde/ Facebook
Jānis Lācis

Atstājiet komentāru