2024.gada 20. jūlijs

Ramona, Ritma

"Jēkabpils siltums": Līdzšinējo zemo apkures maksu varēja noteikt neparedzētu ienākumu dēļ

"Jēkabpils siltums": Līdzšinējo zemo apkures maksu varēja noteikt neparedzētu ienākumu dēļ

Zemu siltumenerģijas tarifu šovasar varēja noteikt, jo uzņēmumam bijuši neparedzēti ienākumi, strauju siltuma tarifu kāpumu, kas gaidāms gada beigās, skaidro SIA "Jēkabpils siltums" valdes priekšsēdētājs Raits Sirmovičs, uzrunājot iedzīvotājus ar video starpniecību, kas publicēts sociālajā vietnē Facebook, pašvaldības profilā.

Viņš video uzrunā pauž, ka enerģētiskās krīzes rezultātā uzņēmumam bijuši "neparedzēt ienākumi no svārstībām enerģētikas tirgū". Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), vērtējot tarifu, ņēmusi vērā šos ienākumus, tāpēc tarifs noteikts zems.

Sirmovičs apgalvo, ka uzņēmums sniedz pakalpojumus atbilstoši patiesajām cenām. Savukārt plānotais tarifu kāpums esot saistīts gan ar Kūku pagasta un Spuņģēnu ciema katlumāju pārņemšanu, gan nepieciešamību nodrošināt pakalpojumu citās vietās, kur līdz šim tas nav darīts.

Jau ziņots, ka Jēkabpilī šoziem gaidāms straujš siltuma tarifa kāpums, liecina "Jēkabpils siltuma" SPRK iesniegtais tarifu projekts. Uzņēmums ar 1.decembri iecerējis siltumenerģijas gala tarifu palielināt no 58,56 līdz 97,01 eiro par MWh jeb par 65,66%.

Tarifa izmaiņas uzņēmums skaidro ar jaunās biomasas katlumājas nodošanu ekspluatācijā un kurināmā cenu izmaiņām, kā arī izejvielu, materiālu, pakalpojumu un darbaspēka izmaksu izmaiņām.

Tāpat ziņots, šī gada pavasarī tika atklāta vēl viena "Jēkabpils siltums" biomasas katlu māja, kas atrodas Tvaika ielā. Jaunā biomasas katlu māja ir ar 8 megavatu (MW) jaudu.

Katlu mājas būvprojekta izstrādi, iekārtu un materiālu piegādi, būvniecības darbus un objekta nodošanu ekspluatācijā veica ģenerāluzņēmējs SIA "Mapri būve", kas pieder Igaunijā reģistrētam uzņēmumam "Osauhing Mapri Ehitus" (90%) un Artūram Sausiņam (10%), liecina "Firmas.lv" informācija. Katlu mājā ir uzstādīts Austrijas firmā "Kohlbach" ražots katls, firmā "Scheuch" ( Austrija ) ražots dūmgāzu kondensators un elektrostatiskais dūmgāzu attīrīšanas filtrs.

"Aizstāta fosilo resursu izmantošana ar atjaunojamiem energoresursiem un uzlabota katlumājas darbības efektivitāte, nodrošinot nepārtrauktu un stabilu siltumenerģijas piegādi patērētājiem," tolaik lepojās pašvaldība.

Projekta kopējās izmaksas bija vairāk nekā 7 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, no kuriem 2,7 miljoni eiro bija ES Kohēzijas fonda finansējums. Pārējā finansējuma iegūšanai Jēkabpils pašvaldība ņēma kredītu Valsts kasē.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Jēkabpils siltums" ir Jēkabpils novada pašvaldības uzņēmums. Tā apgrozījums 2023.gadā bija 6,09 miljoni eiro, bet peļņa - nepilni 38 000 eiro.

Komentāri (0-4/4)

 • vasis
  09.07.2024 22:50
  liekas kaut kas nepareizi, visu novada nolaisto katlumāju uzturēšanu segs Jēkabpils pilsētas iedzīvotāji. Tauta kur taisnība!
 • Rezumē
  09.07.2024 11:14
  Nolaistās katlumājas pagastos ir pārvaldnieku bezdarbības rezultāts!
 • Jēkabpiliete
  08.07.2024 17:12
  Es vispār nesaprotu, ko Jēkabpils siltums grābj tās nolaistās miestu katlu mājas, ja pēc tam pilsētā padārdzinās apkure...
 • Haha
  08.07.2024 15:03
  Vai tos neparedzētos ienākumus prātīgāk nebija atlikt uz apkures sezonas laiku, nevis izmest vējā vasarā, kad rēķini ir mazāki un daudzas mājas vasarā no katlu mājas neko nesaņem, jo siltais ūdens ir atslēgts!!! Sanāk ka peļņu izdalīja uz nedaudzajiem, bet lielos rēķinus maksās visi !!! Njaaa... godīgi sadalīja apelsīnu....

Atstājiet komentāru