2021.gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Jēkabpilī pasažieriem ērts, mūsdienīgs un videi draudzīgs sabiedriskais transports (INFOGRAFIKA)

Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fondu līdzfinansējums veicinājis mūsdienīga, droša, cilvēkiem un videi draudzīga transporta un sakaru pieejamību Latvijā. Sabiedriskā transporta infrastruktūras modernizācijai, laika posmā no 2014. līdz 2020. gadam, pašvaldības un pašvaldību uzņēmumi kopumā ir saņēmuši vairāk nekā 258 miljonus eiro ES līdzfinansējuma, portālu Radio1.lv informēja Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dabare.

 Jēkabpils ielas bija pirmās Latvijā, kur nonāca videi draudzīgie autobusi. Jaunos transportlīdzekļus pozitīvi novērtē arī to vadītāji, kuru ikdienas darba apstākļi ir ievērojami uzlabojušies. Jēkabpils, Liepājas, Daugavpils, Rēzeknes, Jūrmalas, Jelgavas un Valmieras iedzīvotāji un pilsētu viesi ir novērtējuši priekšrocības, ikdienas ceļu mērojot ar ērtākiem, klusākiem un videi draudzīgiem jauniem satiksmes autobusiem un tramvajiem.

SIA „Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis  saspiestās dabazgāzes (turpmāk - CNG) autobusu iegādi un izmantošanu pasažieru pārvadājumos pilsētas maršrutos atzīst par ļoti veiksmīgu risinājumu. Eksperti atzīt, ka CNG ir ekonomiskāks energoresurss un ļauj ietaupīt ap 30% līdzekļu salīdzinājumā ar dīzeļdegvielas patēriņa izdevumiem. Tomēr, vislielākais ieguvums ir iespēja ilgtermiņā saglabāt tīrāku vidi pilsētā, jo slāpekļa dioksīda izmešu dabasgāzei ir par 96% mazāk nekā dīzelim un par 67% mazāk nekā benzīnam, bet oglekļa dioksīdi – attiecīgi par 23% un 35 % mazāk.

“Mēs bijām pirmie Latvijā, kuri iegādājās šādus autobusus. Pilsētas ielās tie jau ir  noripojuši vidēji ap 90 000 kilometru bez nopietnām tehniskām problēmām.  Mums ir sekotāji – arī citi uzņēmumi iegādāsies videi draudzīgi transporta līdzekļus gan pasažieru, gan kravu  pārvadājumiem,”- teic Jānis Ščerbickis.

Video par līdz šim izlietoto finansējumu videi draudzīgam transportam Jēkabpilī:  https://youtu.be/WAS-H-lnCyc

Infografikas un animācijas (sociālajiem tīkliem) par līdz šim izlietoto finansējumu videi draudzīgam transportam:    https://failiem.lv/u/cta2ysmay

Kā jau ziņots, š.g. 7.janvārī Ministru kabinetā atbalstītie grozījumi paredz vēl papildu 85 milj. EUR ES līdzfinansējumu videi draudzīga sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai – sliežu transporta un autobusu projektu īstenošanai, kur projektu īstenošana ir jārealizē līdz 2023.gada beigām. Videi draudzīgu autobusu iegādei valdība atbalstīja grozījumus, kas paredz finansējuma piešķiršanu 4.5.1.2.pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)” otrās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros līdz 2023.gada beigām Jēkabpilī, Daugavpilī un Valmierā.

Atstājiet komentāru