2020.gada 24. februāris

Diāna, Dina, Dins

Vēl lems, kad sākt remontdarbus Jēkabpilī, Zīlānu ielā posmā no Rīgas līdz Ventas ielai

Vēl lems, kad sākt remontdarbus Jēkabpilī, Zīlānu ielā posmā no Rīgas līdz Ventas ielai

No pirmdienas 19.augusta bija plānots sākt būvdarbus Jēkabpilī, Zīlānu ielā posmā no Rīgas līdz Ventas ielai, slēdzot satiksmei šo ielas posmu. Patlaban situācija nedaudz mainījusies un, iespējams, būvdarbi pirmdien vēl nesāksies. Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības nodaļa augusta sākumā informēja, ka no pirmdienas, 19.augusta sāksies būvdarbi Zīlānu ielas posmā no Rīgas ielas līdz Ventas ielai un šis Zīlānu ielas posms tiks slēgts satiksmei. Būvdarbu zonas apbraukšana paredzēta pa Kurzemes ielu un Ventas ielu.

Tāpat arī tika vēstīts, ka noteiktas izmaiņas sabiedriskā transporta kustības maršrutos. 3. maršruts tiks novirzīts pa Kurzemes ielu un Ventas ielu, ar pieturvietām pie gājēju satiksmes pārvada. 8. maršruts tiks novirzīts pa Rīgas ielu, Asotes ielu un Daugavpils ielu, ar pieturvietām Rīgas ielā un Asotes ielā.

“Ceturtdiena” interesējās, kā tiks organizēta satiksme, sākoties mācību gadam, ja vēl remontdarbi norisinās Zīlānu ielā posmā no Slimnīcas līdz Ķieģeļu ielai un vai arī 7.maršruta autobus, no 1.septembra tiks novirzīts pa Ventas vai Rīgas ielu. Tāpat arī skaidrojām, kā tiks organizēta iedzīvotāju ikdiena slēgtajā ielas posmā un vai tiem remontdarbu laikā būs iespēja piekļūt saviem īpašumiem arī ar autotransportu.

Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs sacīja, ka remontdarbi Zīlānu ielā minētajā posmā norisināsies apmēram gadu, tas nozīmē, ka ielas posms būs slēgts visu ziemu, un no septembra arī 7.maršruta autobuss tiks virzīts pa citu ielu.

Uz jautājumu, kā tiks nodrošināta iedzīvotāju piekļuve dzīvesvietām un vai remontdarbu laikā tiem būs iespēja izkļūt un iekļūt mājās ar privāto auto, Raits Sirmovičs sacīja, ka noteikumi paredzot, ka arī remontdarbu laikā iedzīvotājiem jānodrošina piekļuve privātīpašumiem, ka tas tiek nodrošināts remontdarbu laikā Zīlānu ielas posmā no Ķieģeļu līdz Slimnīcas ielai.

Savukārt Jēkabpils mērs Aivars Kraps sarunā ar “Ceturtdiena” sacīja, ka joprojām aktuāls ir jautājums vai tieši no 19.augusta Zīlānu iela tiks slēgta satiksmei, jo vienošanās esot, ka būvdarbi jaunā ielas posmā tiek sākti, kad iepriekšējā jau pabeigti. Pagaidām vēl turpinās darbi Zīlānu ielas posmā no Slimnīcas līdz Ķieģeļu ielai. Lai noskaidrotu situāciju uz vietas Jēkabpils domes vadība – Aivars Kraps un Kristīne Ozola, aicinot līdzi pašvaldības speciālistus un žurnālistus, trešdien apmeklēja būvobjektus Zīlānu un Neretas ielās.

Zīlānu ielas būvobjektā SIA “Ošukalns” būvdarbu vadītājs Igors Keziks stāstīja, ka darbi Zīlānu ielas posmā no Ķieģeļu līdz slimnīcas ielai norit saskaņā ar grafiku, pat nedaudz to apsteidzot. Septembrī šajā ielas posmā paredzēts uzklāt asfaltu, savukārt satiksmi pilnā apjomā pa šo ielas posmu paredzēts atvērt oktobra beigās. Līdz tam, atkarībā no remontdarbu gaitas un specifikas, būs periodi, kad  iela vai tās daļa būs atvērta satiksmei, bet periodi, kad uz laiku slēgs.

Igors Keziks, runājot par turpmākajiem plāniem Zīlānu ielas rekonstrukcijā, sacīja, ka no pirmdienas, 19.augusta paredzēts uzsākt būvdarbus Zīlānu ielā posmā no Raiņa ielas līdz Ventas ielai un nakamgad arī posmā no Raiņa līdz Rīgas ielai. Līdz ziemai esot paredzēts noņemt ielas veco segumu, izvietot komunikācijas un uzklāt jaunu ielas segumu līdz asfalta klāšanas apkškārtai. Ja rudens būs lietains, asfaltu šoruden šajā ielas posmā neklās.

Jēkabpils mērs Aivars Kraps interesējās vai būvnieks var dot simts procenti garantiju, ka līdz ziemai Zīlānu ielā posmā no Raiņa līdz Ventas ielai uzklās jaunu asfalta segumu un ielu varēs atvērt satiksmei darbu tehniskā pārtraukuma laikā. Sarunai pievienojās SIA “Ošukalns” Būvniecības nodaļas vadītājs Jānis Hauka, norādot, ka tādu garantiju nevar dot, jo ne viss atkarīgs no būvnieku darba. Aivars Kraps ierosināja, ka tādā gadījumā, iespējams, jārunā par līguma pagarināšanu, lai darbi Zīlānu ielas šajā posmā sāktos agrā pavasarī, nevis tagad rudenī, kad pastāv iespēja, ka laikapstākļu dēļ darbu tehniskais pārtraukums var sākties agrāk nekā plānots, darbi nenotiks un ielā būs tik vien pagūts, kā noņemt vecā ielas seguma virskārtu un tā visu ziemu stāvēs slēgta satiksmei, līdzīgi kā bijis situācijā ar Viestura ielas posmu. Jēkabpils mērs un SIA “Ošukalns” būvniecības nodaļas vadītājs vienojās, ka abas puses izskatīs noslēgtos līgumus un vērtēs kāda ir likumiskā iespēja pagarināt būvdarbu līgumu un vienosies par turpmāko rīcību. Tas, kad konkrēti sāksies būvdarbi Zīlānu ielā posmā no Rīgas līdz Ventas ielai, būs zināms šonedēļ.

Jau ziņots, ka objekts “Zīlānu ielas pārbūve, Jēkabpilī” tiks īstenots projektā “Jēkabpils pilsētas infrastruktūras sasaiste ar TEN-T tīklu”.

Attēlā: SIA “Ošukalns” būvdarbu vadītājs Igors Keziks, rādot darbu grafiku un plānu, stāsta par paveikto Zīlānu ielas rekonstrukcijā.

Atstājiet komentāru