2020.gada 18. janvāris

Antis, Antons

Ar kapsulas iemūrēšanu Jēkabpilī sākta tieslietu administratīvā centra būvniecība (FOTO) (PAPILDINĀTS AR VIDEO)

Ar kapsulas iemūrēšanu Jēkabpilī sākta tieslietu administratīvā centra būvniecība (FOTO) (PAPILDINĀTS AR VIDEO)

Šodien Jēkabpils tieslietu nama būvlaukumā ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu ēkas pamatos tika atzīmēts projekta būvniecības pirmais posms, portālu Radio1.lv informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Visus būvniecības darbus plānots pabeigt nākamā gada vasaras sākumā, bet būvniecības kopējās izmaksas lēšamas ap 6,8 miljoniem eiro. Projekta attīstības stadija vienlaikus rosinājusi iesaistītās puses parakstīt nodomu protokolu par vairāku Jēkabpils tieslietu ēku un zemes īpašnieku maiņu ar mērķi paaugstināt nekustamā īpašuma apsaimniekošanas efektivitāti.


Klātesot tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (VL-TB/LNNK), VAS "Tiesu namu aģentūra" valdes loceklei Santai Sausiņai, Jēkabpils domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim un SIA "Arčers" valdes loceklei Maijai Baltgalvei, topošās ēkas pamatos tika iemūrēts vēstījums nākamajām paaudzēm.
"Tieši pēc gada durvis vērs jauns un moderns tieslietu nams. Jaunajā tieslietu administratīvajā centrā atradīsies visu tieslietu nozares iestāžu struktūrvienības. Tas nodrošinās visu tieslietu iestāžu sniegto pakalpojumu saņemšanas iespēju vienuviet – pakalpojumi kļūs pieejamāki un ērtāki iedzīvotājiem," projekta nozīmi akcentē tieslietu ministrs Rasnačs.


Jaunais tieslietu nams būs vairāku Tieslietu ministrijas padotības iestāžu mājvieta, kas veidos jaunu administratīvo centru pakalpojumu saņemšanai. Aptuveni 5500 kvadrātmetru plašajās telpās trīs stāvos atradīsies Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī, Jēkabpils zemesgrāmatas nodaļa, Jēkabpils prokuratūra, Uzņēmuma reģistrs Jēkabpils reģionālā nodaļa, Valsts zemes dienests, Valsts valodas centrs, Valsts probācijas dienests, Dzimtsarakstu birojs un Tieslietu nozares arhīvs.
"Tiesu namu aģentūra šogad ir sākusi trīs vērienīgus būvniecības projektus dažādās Latvijas pilsētās – Tukumā, Ventspilī un tagad arī Jēkabpilī –, lai izveidotu mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru un darba telpas tieslietu sistēmā strādājošajiem. Jēkabpils ir vērienīgākais no trim projektiem, kur kopējās investīcijas ir aptuveni 6,8 miljoni eiro. Šis projekts ir unikāls tieslietu nozarē, jo Jēkabpils būs pirmā vieta, kur visas tieslietu nozares iestādes būs vienā ēkā, tādējādi apmeklētājiem to sniegtie pakalpojumi būs pieejami vienuviet. Visus darbus plānojam pabeigt 2019.gada vasaras sākumā," atzīst "Tiesu namu aģentūra" valdes locekle Santa Sausiņa.


Gandarījumu par to, ka Jēkabpils iedzīvotājiem tiks nodrošināti kvalitatīvi pakalpojumi jaunās un modernās telpās, pauž Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP). "Patlaban institūcijas, kas plānotas jaunajā tiesu namā, atrodas praktiski pa visu pilsētu, līdz ar to, izveidojot jaunu, plašu ēku, iedzīvotājiem tiks atvieglotas ikdienas gaitas," uzsver Ragainis.


"Arčers" valdes locekle Maija Baltgalve atzinīgi novērtēja pasūtītāja lēmumu uzdot būvuzņēmējam ēkas projektēšanu un būvniecību veikt Būves informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā. "“Tiesu namu aģentūra” ir drosmīgi definējusi, ka grib būt viens no celmlaužiem valsts kapitālsabiedrību vidū – strādāt ar nākotnes tehnoloģijām būvniecībā un ēkas apsaimniekošanā. Pateicoties pasūtītāja tālredzīgajam plānam, jaunais Tieslietu nams kļūs ne tikai par pilsētas administratīvo centru, bet arī par zināšanu centru BIM sistēmas apguvē. "Arčers" BIM vidē patlaban strādā arī citur Latvijā, tāpēc ar pārliecību varu teikt, ka arī jaunajā Tieslietu namā gan būvniecības, gan ēkas ekspluatācijas laikā sistēma palīdzēs taupīt laiku un finanšu resursus," uzsvēra Baltgalve.


Jēkabpils tieslietu nama būvlaukumā aktīvākais darba process patlaban saistīts ar ēkas nesošā karkasa betonēšanu, kā arī ārējo inženierkomunikāciju būvniecību. To plānots pabeigt līdz vasaras beigām, lai rudenī varētu sākt jumta seguma izbūvi.


Ēkas pasūtītājs ir "Tiesu namu aģentūra", projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību veic "Arčers".

{videobox}xJi1C4uhxsU{/videobox}

Foto: Sandra Mikanovska un jekabpils.lv

Komentāri (0-1/1)

  • Remmo
    02.07.2018 18:37
    Labāk būtu zolīdu policijas iecirkni būvējuši, savādāk izskatās kā šķūnis.

Atstājiet komentāru