2024.gada 20. jūlijs

Ramona, Ritma

Baļotes ezers kļuvis par divu pasaules čempionātu arēnu (FOTO)

Jēkabpils novadā, Baļotes ezerā, no 9. līdz 13. jūlijam vienlaikus norisinās divi pasaules līmeņa makšķerēšanas sporta pasākumi - 1. pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā jauniešiem U22 grupā un 4. pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā sievietēm, informē Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas komunikācijas konsultante Evelīna Jonina.

Pasaules čempionātā sievietēm piedalās sportistes no Anglijas, tostarp Velsas, Francijas, Ungārijas, Itālijas, Lietuvas, Nīderlandes, Rumānijas, Ukrainas un Latvijas, savukārt PČ jauniešiem sacentīsies sportisti no Ungārijas, Rumānijas, Slovākijas, Francijas un Latvijas.

Latvijas sieviešu izlasi pārstāvēs Inga Pīlādze, Loreta Birzule, Maija Miezīte, Zane Zauere, Laura Spēlmane, Darja Ramza, Sigita Barkova, Linda Laskovska, bet jauniešu izlases sastāvā: Ričards Milašs, Artjoms Ņečepurenko, Dāvis    Kozlovs, Roberts Krauklis, Roberts Lignickis, Rainers Jirgens, Toms Gaigalnieks. 

Paredzams, ka ap Baļotes ezeru visu nedēļu rosīsies aptuveni 250 cilvēku - dalībnieki un to apkalpojošais personāls. Valstu oficiālās delegācijas sastāv no 8 sportistiem, 2 kapteiņiem, 1 komandas vadītāja. Papildus katrai vienībai aizmugurē stāv ievērojama atbalsta komanda, treneru korpuss,  menedžeri, tā saucamie raneri/novērotāji, nesēji, pavāri.

“Mūsu meitenes veiksmīgi startēja 2022. gada pasaules čempionātā, izcīnot bronzas medaļu. Liekam lielas cerības, ka mūsu meitenēm arī šogad izdosies izcīnīt godalgotu vietu! Arī jauniešu izlases puišiem ir bijusi laba sagatavošanās programma šim pasaules čempionātam. Piedaloties pieaugušo čempionāta trīs posmos, uzrādīti teicami rezultāti!” stāsta Agris Rudzāns, Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas valdes loceklis.

“Lai gan varētu šķist, ka dalībvalstu pārstāvniecība Latvijā rīkotājā PČ nav pārāk liela, jāņem vērā, ka pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā sievietēm notiek tikai ceturto reizi. Esam priecīgi, ka tieši Latvijā ir  vislielākais dalībvalstu skaits čempionāta īsajā vēsturē. Pasaulē nav nemaz tik daudz valstu ar aizrautīgam un apņēmīgām daiļā dzimuma pārstāvēm, kuras ir gatavas startēt starptautiskā līmenī. Savukārt jauniešiem šis vispār ir pirmais pasaules čempionāts. Vecuma grupā no 18 līdz 22 gadiem ir grūti ieinteresēt sportistus nodarboties profesionāli ar vienu sporta veidu, jo parādās daudz citu interešu un izaicinājumu, tāpēc arī tik maz valstu pieteikušās dalībai čempionātā. Tāpat nav noslēpums, ka karpu makšķerēšanas sports prasa ļoti lielus ieguldījumus – gan laika, gan finanšu, ” Rudzāns turpina.

Karpu makšķerēšana ir makšķerēšanas sporta veida maratona disciplīna, kurā sacensības ilgst 72 stundas. Vienlaicīgi sacensībās piedalās 3 pāri no valsts, atļauta ir sportistu nomaiņa. Visu sacensību laiku sportisti pavada sektoros, ērti iekārtotās telšu nometnēs.      

Attēlos: Pasaules čempionāta sievietēm un jauniešiem karpu makšķerēšanā 2024 atklāšanas ceremonija Zīlānu estrādē "Mārdadzis"
Foto: Jēkabpils novada pašvaldība/Facebook

Komentāri (0-1/1)

  • Visatļautība
    10.07.2024 12:29
    Domes ieliktenes rīkojums par aizliegumu citiem makšķerēt nedēļu pirms sacensībām ir nelikumīgs.
    KNAB lūdzu iesaisties,dome sniedz iedzīvotājiem skaidrojumu,kas tas par bezpridelu

Atstājiet komentāru