2022.gada 10. augusts

Audris, Brencis, Inuta

Jēkabpilī pirmdien izveidojusies 15 centimetru bieza sniega sega, bet Līvānos - 14 centimetru (Papildināts)

Jēkabpilī pirmdien izveidojusies 15 centimetru bieza sniega sega, bet Līvānos - 14 centimetru (Papildināts)

(Pievienota trešā rindkopa, saskaņā ar sinoptiķu sniegto informāciju otrdienas rītā)

Pirmdien Latvijā visvairāk snidzis Sēlijā - līdz plkst.19 sniega segas biezums Jēkabpilī sasniedza 15 centimetrus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Rožupē, Līvānu novadā, pirmdienas vakarā bija izveidojusies 14 centimetrus bieza sniega kārta, Rēzeknē uzsniguši 13 centimetri, Gulbenē un Madonā - 10 centimetri sniega. Citās novērojumu stacijās izmērītais sniega biezums plkst.19 bija mazāks.

Naktī turpinājās snigšana un diennaktī stiprākā snigšana reģistrēta Līvānu novadā, kur novērojumu stacijā "Sīļi", Rožupē, sniega segas biezums palielinājies no nulle centimetriem plkst.5 pirmdienas rītā līdz 23 centimetriem plkst.5 otrdienas rītā, Rēzeknē palielinājies līdz 20 centimetriem, bet Jēkabpilī līdz 18 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Sēlijā, Vidzemē un Latgalē stipri snigs arī tuvākajā naktī, vietām austrumos - līdz otrdienas pēcpusdienai, prognozē sinoptiķi.

Austrumu novados spēkā LVĢMC oranžais brīdinājums par ļoti stipru sniegu, valsts galējos austrumos - arī oranžais brīdinājums par sasalstošu lietu un ļoti stipru apledojumu. Savukārt galvaspilsētā otrdienas naktī un no rīta izsludināts oranžais brīdinājums par ļoti stipru puteni - gaidāmas ziemeļu vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē.

Citviet Latvijas centrālajā un austrumu daļā spēkā dzeltenais brīdinājums par ilgstošu snigšanu un putināšanu.

Austrumu novados stiprākās ziemeļrietumu vēja brāzmas - līdz 18 metriem sekundē Latgalē - gaidāmas otrdien no rīta un dienā.

Oranžā līmeņa brīdinājums nozīmē, ka nokrišņi un putenis traucēs transporta kustību, kā arī gājēju pārvietošanos un citas āra aktivitātes. Veidosies sniega sanesumi un būs slikta redzamība. Pārvietojoties iedzīvotājiem jābūt ļoti uzmanīgiem un jāieplāno ilgāks laiks ceļā.

Komentāri (0-2/2)

  • SODS
    01.12.2021 10:00
    Toties maizīte būs ar speķi lauku puikām!!
  • Yupi
    30.11.2021 10:06
    Ceļus pilsētā galīgi netīra un nekaisa ar smiltīm. Pie katra krustojuma sastrēgumi, autobraucēji nevar uzsākt braukšanu.

Atstājiet komentāru