2020.gada 9. aprīlis

Alla, Valērija, žubīte

Sākot ar nedēļas vidu, kļūs siltāks

Sākot ar nedēļas vidu, kļūs siltāks

Šīs nedēļas vidū Latvijā sāks paaugstināties gaisa temperatūra, visas nedēļas garumā palaikam gaidāmi nokrišņi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System". Otrdien laikapstākļi tikpat kā nemainīsies, daudzviet snigs un puteņos. Aukstākais laiks gaidāms naktī uz trešdienu, kad norimstot vējam, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -11 grādiem. Paredzams, ka trešdien un naktī uz ceturtdienu visu valsti no rietumiem šķērsos nokrišņi, un ceturtdien gaisa temperatūra pakāpsies līdz +8 grādiem.

Lielākā ciklonu aktivitāte - stiprākie nokrišņi un vēji - iespējama nedēļas nogalē. Visticamāk, gaisa temperatūra vairs nenoslīdēs zem nulles, bet arī nepārsniegs +10 grādus.

Siltākais laiks gaidāms svētdien, kad temperatūra paaugstināsies līdz +5..+10 grādiem.
Valdošie vēji nedēļas otrajā pusē būs brāzmaini dienvidu, dienvidrietumu vēji, pastāv iespēja, ka brīvdienās vēja brāzmas piekrastē pārsniegs 20 metrus sekundē.
Pašreizējās prognozes liecina, ka nākamnedēļ ciklonus varētu nomainīt anticiklons. Šādā gadījumā laiks būs krietni sausāks, dienas kļūs saulainākas un siltākas, bet naktīs piesals.

Savukārt ilgtermiņa prognozes norāda uz lielu iespēju, ka pēc 20. marta Latvijā iestāsies sausāks un krietni siltāks laiks, gaisa temperatūra, visticamāk, sasniegs +15 grādu atzīmi.

Atstājiet komentāru