2024.gada 2. maijs

Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latvijas komanda - Pasaules čempioni galda hokejā, sacensībās piedalās arī jēkabpilieši (FOTO)

No 13.-15. augustam, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, norisinājās Pasaules čempionāts galda hokejā. Tajā bija pārstāvētas 14 valstis - Krievija,Ukraina,Igaunija,Čehija,Zviedrija,Latvija,Dānija,Somija,Ungārija,Lietuva,Izraēla,Slovēnija,ASV.

Pirmo reizi vēsturē par Pasaules čempioniem kļuva Latvijas vīriešu izlases komanda, kas spraigā cīņā, finālā pārspēja Ukrainas komandu.

Latvijai arī vēl viena medaļa - Valmieras galda hokejists Lūkass Jurka izcīnija bronzas medaļu U 13 klasē.

Par jauno pasaules čempionu kļuva, latviešu izcelsmes Krievijas galda hokejists Jānis Galuzo, kuram šāds pirmais panākums savā 20 gadu ilgajā karjerā.

Kopējā medaļu sadalījumā 1.vietu dala Krievija un Ukraina, kur katrai pa 9 medaļām.

Paralēli Pasaules čempionātam, notika arī "Tallinn Open" turnīrs, kurā varēja piedalīties, tie kuri nespēlē savu valstu izlasēs. No jēkabpiliešiem šeit tika pārstāvēti Andrejs Kuzņecovs un Kristaps Zarinieks, kuriem 64 dalībnieku konkurencē, attiecīgi 23.un 24.vieta.

Nākamās sacensības kalendārā paredzētas 11.septembrī Kanādas pilsētā Edmontonā, kur notiks Pasaules Tūres posms, bet Latvijā - Rīgas čempionāts, 18.septembrī.