2024.gada 5. maijs

Ģederts, Ģirts

BK „Jēkabpils” Valkā uzvar ar 63, Sokolovam 50 punkti un divi LBL2 rekordi

„Lūši” 20. februāra vakarā Valkā aizvadīja ārkārtīgi rezultatīvu spēli. BK „Jēkabpils” pieveica „VEF basketbola akadēmija Valkā” komandu ar rekordlielu rezultātu un rekordlielu pārsvaru – 140:77.

Fantastisku sniegumu demonstrēja Mikus Sokolovs, kurš nepilnās 29 minūtēs ar teicamu precizitāti kopā guva 50 punktus, tajā skaitā trāpīja 12 no 18 tālmetieniem, piecus no sešiem divpunktu metieniem un iemeta visus četrus soda metienus. Tāpat Sokolovs atdeva arī astoņas rezultatīvas piespēles un sakrāja 53 efektivitātes punktus.

Balstoties uz basket.lv pieejamajiem datiem, ar šo rezultātu Mikus Sokolovs ir pārspējis vairākus līdzšinējos LBL2 rekordus. Vienā spēlē gūto punktu rekords nav ticis labots kopš 2013. gada, kad 47 punktus vienā mačā guva „Gulbenes Buku” spēlētājs Mārtiņš Pētersons. Pēc tam šo rādītāju atkārtot bija izdevies Rihardam Ginteram un Rihardam Strautam. Tāpat Mikus ar 12 „trejačiem” labojis arī vienā mačā trāpīto tālmetienu rekordu. Līdz šim visvairāk – 10 trīspunktu metienus spējuši samest vairāki LBL2 basketbolisti.

Arī komandas kopējie rādītāji sasniedza virsotnes. Agra Galvanovska trenētie vīri sameta visvairāk tālmetienu vienā spēlē LBL2 vēsturē – viņi realizēja 28 no 54 tālmetieniem (51%). „Lūši”  atdeva 38 rezultatīvas piespēles, atkārtojot pret „Rīga/DSN” spēlē gūto rezultātu. 38 rezultatīvas piespēles vienas cīņas laikā ir LBL2 šīs sezonas augstākais rādītājs.

140 gūti punkti vienā spēlē ir augstākā uzrādītā statistika gan LBL2, gan arī kluba vēsturē. „Lūši” sasniedza kluba rekordu arī vienā ceturtdaļā sakrāto punktu ziņā, jo pēdējās desmit spēles minūtēs guva 46 punktus. Turklāt šobrīd „Jēkabpils” ir arī sezonas rezultatīvākā komanda, kas vidēji spēlē guvuši visvairāk punktu.

Jēkabpilieši Valkā izcīnīja 16. uzvaru „Ramirent” Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā un diezgan droši jau ir nodrošinājuši pirmo vietu regulārajā sezonā.

„Ramirent” LBL2, 20.02.2020., Valkas Valsts ģimnāzija
BK „Jēkabpils” - „VEF BA Valkā” 140:77 (31:23, 29:10, 34:24, 46:20)
Jēkabpils: Sokolovs 50 (8 rp), Vīņauds 26, Cipruss 21 (12ab), Ermansons 18, Aleksejevs 13 (9 ab), Leja 9 (5 rp), Koļesinskis 3, Večens (13 rp, 6 pb).

Pēc 17. uzvaras BK „Jēkabpils” basketbolisti dosies piektdien, 28. februārī, plkst. 20.00 un savā mājas laukumā pirmo reizi sezonā uzņems „Rēzekne/Ezerzeme” basketbolistus.