2024.gada 5. maijs

Ģederts, Ģirts

BK “Jēkabpils” uzvar arī otrajā kaimiņu derbijā

Ikviens pretinieks vēl joprojām tīko būt tas, kurš sagādās pirmo zaudējumu “Jēkabpils” komandai. Bet arī līvāniešiem piektdien, 14. februārī savā mājās laukumā to neizdevās paveikt. “Lūši”  ar rezultātu 107:81 pārliecinoši pieveica BK “Līvānu stikls”. Kārtējo reizi neapturams bija Kaspars Cipruss, kurš izcīnīja savu desmito “double-double” sezonā – guva 25 punktus un savāca 26 bumbas zem groziem.

Līdz šim līvānieši bija zaudējuši četrus mačus piecpadsmit spēlēs. Abu komandu pirmajā tikšanās reizē, 22. novembrī, Jēkabpils sporta namā BK “Jēkabpils” tikai pašā spēles galotnē pārņēma spēles vadības grožus savās rokās un uzvarēja neatlaidīgos BK “Līvānu stikls” basketbolistus ar 91:88.

Šoreiz mačs neizvērtās ne tuvu tik spraigs. Lai gan mājinieku lielā vēlme nodemonstrēt savus spēkus bija jūtama ik uz soļa, pirmos punktus viņi guva tikai piektajā spēles minūtē, kamēr viesi bija iekrājuši jau astoņus. “Lūši” turpināja pilnībā kontrolēt spēles gaitu un lielajā pārtraukumā devās ar iepriecinošu 22 punktu pārsvaru (54:32).

Ja pirmajā abu komandu spēlē līvānieši tālo artilēriju ieslēdza jau pirmajā spēles ceturtdaļā, iemetot septiņus tālmetienus, tad šoreiz viņiem to izdevās iedarbināt vien trešajā ceturtdaļā. Lai gan mājinieki līdz ceturtdaļas vidum sameta 19 punktus, tajā skaitā piecus tālmetienus, diezko tuvāk viņi jēkabpiliešiem netika, jo “lūšu”atbilde bija tik pat rezultatīva (69:51).

Noslēdzošais spēles nogrieznis iesākās ar 25 punktu pārsvaru (84:59), bet mačs noslēdzās ar rezultātu 107:81 BK “Jēkabpils” labā. Tā bija “lūšu” 15. uzvara 15 “Ramirent” Latvijas Basketbola līgas otras divīzijas spēlēs.

Savu desmito “double-double” sezonā sasniedza BK “Jēkabpils” pieredzējušais centra spēlētājs Kaspars Cipruss, viņš komandas uzvarā ieguldīja 25 punktus un 26 bumbas zem groziem. Ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām palīdzēja Jurijs Aleksejevs, bet 16 punktus pievienoja Mārtiņš Vīņauds.

“Ramirent” LBL2, 14.02.2020., Līvānu 1. vsk.
BK “Jēkabpils” – BK “Līvānu stikls” 107:81 (25:11, 29:21, 30:27, 23:22)
“Jēkabpils”: Cipruss 25 (26ab), Aleksejevs 19 (7ab), Vīņauds 16, Sokolovs 13 (7ab, 8rp), Bērziņš 11, Večens 9, Ermansons 8, Leja 3, Šteinarts 3, Surkulis.

Nākamais mačs “lūšiem” paredzēs 20. februārī Valkā viesos pie “VEF BA Valkā”.

BK „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA „Mikor”, SIA „Astarte-Nafta”, SIA „Hektors”, AS „LNK Industries”, Jēkabpils sporta centrs, „Vērtīgs”, „Repromo.lv”, SIA „AJV grupa”.