2024.gada 2. maijs

Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

BK “Jēkabpils” trillera cienīgā spēlē pieveic līvāniešus

Piektdien, 22. novembrī Jēkabpils sporta namā Līvānu un Jēkabpils līdzjutēji bija liecinieki spraigai “Ramirent” LBL2 basketbola cīņai, kurā BK “Jēkabpils” pašā spēles galotnē uzvarēja neatlaidīgos BK “Līvānu stikls” basketbolistus (91:88). Pa 26 punktiem uzvarā ieguldīja Mārtiņš Vīņauds un Kārlis Večens.

Spēli jēkabpilieši aizvadīja astoņu vīru sastāvā, jo mačā nepiedalījās Jurijs Aleksejevs, Mikus Sokolovs un Dāvis Šteinarts.

Līvānieši sāka ar tālo artilēriju un pirmajā ceturtdaļā pārsteidza mājiniekus ar septiņiem precīziem tālmetieniem. Otrajā ceturtdaļā “lūšiem” neklājās vieglāk, jo kaimiņu pārsvars vienubrīd sasniedza pat 15 punktus (34:49). Tomēr līdz puslaika pārtraukumam jēkabpiliešiem ar Mārtiņu Vīņaudu priekšgalā izdevās desmit punktus atspēlēt – 50:55.

Otrajā puslaikā spriedze tikai pieauga. Reiņa Ermansona un Edgara Lejas tālmetieni samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (56:57), tomēr “Līvānu stikls” basketbolisti sīvi turējās pretī un atkal nedaudz palielināja savu pārsvaru. Pārņemt spēles vadības grožus savās rokās jēkabpiliešiem izdevās vien divas ar pusi minūtes pirms mača beigām, kad savu ceturto tālmetienu trāpīja komandas kapteinis Kārlis Večens (89:88). Līdzjutēju ovāciju pavadīti, “lūši” pretiniekiem grozus gūt vairs neļāva, bet Večens nostiprināja mājinieku uzvaru ar vēl diviem punktiem lēcienā – 91:88. BK “Jēkabpils” svinēja septīto uzvaru pēc kārtas.

Pēc nervus kutinošās spēles, beidzot mierīgi var uzelpot arī BK “Jēkabpils” treneris Agris Galvanovskis: “Ļoti labs trilleris šodien bija! Es domāju, skatītājiem arī bija interesanti, jo tāda spriedze vēl šosezon nebija piedzīvota. Šodien mums nespēlēja divi pamatsastāva spēlētāji, tāpēc pārējiem bija tiešām jāieliek visi savi spēki un enerģija, un prieks, ka izdevās un varējām vinnēt arī bez viņiem. Tas pierāda to, ka mums ir līdzvērtīgs sastāvs. Paldies līdzjutējiem! Malači! Kārtējo reizi bija lieliska atmosfēra! Prieks spēlēt!”

Lielāko ieguldījumu uzvarā sniedza Mārtiņš Vīņauds (26 punkti, 13 bumbas zem groziem) un Kārlis Večens (26 punkti, deviņas rezultatīvas piespēles). “Double-double” iekrāja Kaspars Cipruss (17 punkti, 10 atlēkušās bumbas).

“Lūši” turpina atstāt pretiniekus bez uzvarām, un šī bija jēkabpiliešu nu jau septītā uzvara septiņās spēlēs.