2024.gada 28. aprīlis

Gundega, Terēze

Artūrs Dzirkalis izcīna bronzu Pasaules krosmintona čempionātā

Aizvadītajā nedēļā, no 4. līdz 7. jūlijam Budapeštā norisinājās 5. Pasaules čempionāts krosmintonā. Čempionātā par medaļām cīnījās vairāk nekā 500 sportistu no 26 valstīm, tostarp Latviju pārstāvēja 31 krosmintonists. Pateicoties Jēkabpils pilsētas pašvaldības atbalstam, čempionātā piedalījās pieci sportisti no Jēkabpils sporta kluba "4R".

Augstvērtīgāko rezultātu sasniedza 15-gadīgais Artūrs Dzirkalis, kurš junioru U-18 kategorijā izcīnīja 3. vietu, pusfinālā piekāpjoties pasaules junioru ranga līderim polim Maciej Filipowicz (8:16, 9:16). Pa ceļam uz pusfinālu Artūrs pārspēja vairākus juniora ranga top-10 spēlētājus.

Uldis Dzirkalis, startējot O40 kategorijā, izcīnīja vietu izslēgšanas spēlēs, kur pirmajā kārtā piekāpās nākamajam bronzas medaļniekam Mariusz Sawicki (12:16, 11:16). Artis Lauva ("Open" kategorijā), Irina Lauva (sieviešu O40), un Dainis Lauva (vīriešu O50) katrs savā apakšgrupā izcīnīja pa vienai uzvarai trīs mačos un izslēgšanas kārtā neiekļuva.

Attēlā: Jēkabpils krosmintonisti, A. Dzirkalis pirmais no labās. Foto: no sportistu personīgā arhīva