2024.gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Jēkabpilieši 30. Jēkabpils atklātajā čempionātā vieglatlētikā izcīna 12 medaļas, dominē augstlēcēji

Svētdien, 5. maijā Jēkabpils stadionā, spītējot aukstumam un lietum, risinājās 30. Jēkabpils atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-16. Sacensībās piedalījās ap 350 sportistu un jēkabpilieši izcīnīja sešas zelta, trīs sudraba un trīs bronzas medaļas, septiņas no tām – augstlēkšanā.

Sacensības tika veltītas soļotāja Pētera Zeltiņa, lodes grūdēja Jura Bērziņa un šogad arī izcilā skolotāja un trenera Franča Sjomkāna piemiņai.

Sportisti sacentās šādās disciplīnās: sievietes un jaunietes: 100m, 400m, 1500m, tāllēkšana, augstlēkšana, lodes grūšana, šķēpa mešana, 5000m un 3000m soļošana. Vīrieši un jaunieši: 100m, 400m, 1500m, tāllēkšana, augstlēkšana, lodes grūšana, šķēpa mešana, 10000m; 5000m soļošana (2004.-2005. g. dz. zēniem – 3000m soļošana).

100m sprints
Jaunietēm (U16) 37 dalībnieču konkurencē 1. vietu izcīnīja Arina Matvejeva no Jūrmalas SS komandas. Jauniešiem (U16) labāko rezultātu uzrādīja Ņikita Šupolnieks no Ludzas SS. Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca Māra Anna Zīverte no Jelgavas BJSS. Savukārt vīriešu vidū sīvā cīņā 47 sportistu konkurencē zelta medaļu izcīnīja Kristers Čams (Jelgavas SC).

400m skrējiens
No jaunietēm (U16) uz augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa Madara Ozoliņa no Jelgavas SC, bet puišu (U16) konkurencē 400 m distancē visātrākais bija Rolands Blūms (Gulbenes BJSS). Pie pirmās vietas sieviešu vidū tika valmieriete Daniela Supe (Valmieras BSS), bet vīriešiem 1. vietu izcīnīja Krišjānis Beļaunieks (Madonas BJSS).

1500m skrējiens
No jaunietēm (U16) visātrākā bija Alise Deksne (SS Arkādija), bet jauniešu vidū – Nils Ivanovskis (SS Arkādija). Bet pie bronzas medaļas tika jēkabpilietis Svens Spēks (Jēkabpils SS). Zelta medaļu sieviešu konkurencē izcīnīja Anna Marija Petrakova (Ilūkstes NSS, VK Olimpija). Vīriešiem 1.vietā – Emīls Stiprais (Madonas BJSS).

Tāllēkšana
No jaunietēm (U16) vistālāk – 5,02m aizlēca Dārta Auziņa (Siguldas novada pašvaldība), bet jauniešiem (U16) pārliecinoši labāko rezultātu (6,15m) uzrādīja lietuviešu sportists Arnas Sapatka. Sieviešu konkurencē triumfēja jēkabpiliete Zane Zemīte (Jēkabpils SC, Jēkabpils SS), bet vīriešu vidū pie zelta medaļas tika Artūrs Ignatjevs (Ludzas SS).

Augstlēkšana
Jauniešu vidū (U16) uz augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa Jana Andersone no Jelgavas SC, bet sudraba medaļu izcīnīja Paula Krūmiņa no Jēkabpils SS. Pavisam nedaudz līdz medaļām pietrūka jēkabpilietei Dagmārai Midzenei (Jēkabpils SS), viņai 4. vieta. No jauniešiem visaugstāk uzlēca un sacensībās uzvarēja Edvarts Eglītis no Jēkabpils SS, bet vēl viens Jēkabpils sporta skolas audzēknis – Kristiāns Lipenītis – izcīnīja 3.vietu. Sieviešu konkurencē visas trīs medaļas palika Jēkabpilī – 1.vieta – Zanei Zemītei (Jēkabpils SC, Jēkabpils SS), 2.v. – Lāsmai Zemītei (Jēkabpils SS), 3.v. – Elīnai Tumšai (Jēkabpils SS). Arī vīriešu vidū labāko rezultātu uzrādīja trenera Aivara Nora trenētais Jēkabpils sportists – Edvīns Voitiņš.

Šķēpa mešana
No jauniešiem (U16) šķēpu vistālāk raidīja SS Arkādija sportisti, attiecīgi Dinija Līga Paegle un Toms Žmuida. Sieviešu konkurencē uzvarēja Laine Donāne (Jēkabpils SC, Valsugana), bet vīriešu – Roberts Stepanovs (Ludzas SS).

Lodes grūšana
Jauniešu (U16) konkurencē no meitenēm vislabāko rezultātu sasniedza Adriana Kandu (Daugavpils NSS), bet puišiem – Rikardo Ivanovs (Valmieras BSS). Zelta medaļu sieviešu vidū izcīnīja Aivita Smiļģe (SS Arkādija), bet no vīriešiem 1. vieta – Jānim Pāvuliņam (Gulbene).

Lodes grūšanā absolūti labākā rezultāta ieguvēji – Aivita Smiļģe un Jānis Pāvuliņš – saņēma Jura Bērziņa piemiņas kausu.

Soļošana
Zelta medaļu jauniešu konkurencē (U16) 3000m distancē izcīnīja Brigita Mūrniece Krišāne (Ludzas SS) un puišiem – Emīls Spuriņš (Līvānu BJSS). Sieviešu vidū 5000m soļojumā ātrākā bija Viktorija Krišāne (Ludzas SS). Vīriešu konkurencē pirmās divas vietas 10 000m distancē sadalīja jēkabpilieši – attiecīgi Raivo Saulgriezis un Normunds Ivzāns (abi pārstāv Jēkabpils SC). 3000m distance savās grupās pie zelta medaļām tika Valmieras VK pārstāves – Gunita Šīrante un Vaira Grigorjeva. Savukārt vīriešu-senioru konkurencē savās grupās zelta medaļas izcīnīja Raitis Lērme (5000m, Valmieras VK), Harijs Āboliņš (5000m), Ilmārs Saulgriezis (5000m).

10 000m soļojumā absolūti labākā rezultāta uzrādītājs Raivo Saulgriezis un 5000m distances absolūtā uzvarētāja Viktorijai Krišāne saņēma Pētera Zeltiņa piemiņas kausu.

Ar visiem rezultātiem var iepazīties Latvijas Vieglatlētikas savienības mājas lapā www.athletics.lv.

Sirsnīgs paldies par atbalstu Jēkabpils pilsētas pašvaldībai, maiznīcai “Dona”, dārzeņu audzētavai “Rītausma” un tiesnešiem par izturību!

Attēlā: jēkabpilieties apbalvotas kā labākās augstlēcējas – 1.vietā –  Zane Zemīte, 2.vietā – Lāsma Zemīte, 3.vietā – Elīna Tumša. Foto: Jānis Lācis