2024.gada 10. maijs

Maija, Paija

Tenisisti ievada Lieldienas

Kad daba mostas no ziemas miega, kad gājputni atgriežas Latvijā, tad galda tenisisti dodas uz Jēkabpili, lai piedalītos gadskārtējā Lieldienu turnīrā. Pateicoties viņu lielajai atsaucībai, šis turnīrs sasniedzis krietnu gadu skaitu – 43. Salīdzinot ar cilvēka mūžu, tie ir brieduma gadi. Turnīrs ir iekarojis cieņu arī Lietuvas sportistu vidū, kuru skaits no gada gadā pieaug. Pirms spēlēm dalībnieki iesildījās ripinot Lieldienu olas. Šajā nodarbē veiksmīgākie bija Ilmārs Ješkins (Bauska), Dominiks Korbuts (Rīga) un Aleksandrs Ogibalovs (Aizkraukle).

Pēc daudzu stundu skaistiem, azartiskiem dueļiem noskaidrojās galīgais vietu sadalījums abu dzimumu visās vecuma grupās. Meiteņu konkurencē nepārspēta palika Daniela Kučinska (Bauska), kurai sīvu pretestību izrādīja 2. vietas ieguvēja Nellija Afanasjeva (Preiļi). Trešo pozīciju iekaroja rēzekniete Linda Laduse. Zēnu grupā (viņi spēlēja kopā ar vīriešiem) godalgoto vietu sadalījums sekojošs: 1. Deniss Vasiļjevs (Rēzekne), 2. Tomass Marks Valts (Rīga), 3. Raimonds Mūrnieks (Preiļi). Sievietēm uzvarēja talantīgā jaunās paaudzes tenisiste Diāna Afanasjeva (Preiļi), aiz sevis atstājot pieredzējušās spēlētājas Inu Jozepsoni un Margaritu Judinu (abas pārstāv Jēkabpili). Veterānu grupā (60 gadi un vecāki) uzvaru kaldināja Lietuvas sportists Algyrdas Šukys, 2. vietā Andrejs Rešetņikovs (Rēzekne), bet 3. – Aleksandrs Ogibalovs. Starp vīriešiem par turnīra uzvarētāju kļuva Andrejs Čemirtāns (Rīga), bet nākamās godalgotās vietas izcīnīja meistarīgais Deniss Vasiļjevs un Ainārs Mūrnieks (Preiļi).

Dalībnieku milzīgs paldies par ieguldījumu turnīra sagatavošanā un norisē Jēkabpils sporta centra darbiniekiem, restorānam “Oāze”  sporta namam, fotogrāfam Jānim Lācim (foto skatīt sporta centra mājas lapā) un Latvijas Galda tenisa federācijai. Priecīgas Lieldienas!