2024.gada 20. maijs

Salvis, Selva, Venta

Jēkabpils sporta skolas audzēkņu starti pagājušajā nedēļā

VIEGLATLĒTIKA. Latvijas čempionātā vieglatlētikā U-16 vecuma grupā patīkamu pārsteigumu trenerim Ainim Raubiškim sarūpēja Jēkabpils sporta skolas audzēknis un šo sacensību uzvarētājs Edvarts Eglītis, kurš augstlēkšanas sektorā, Rīgas sporta manēžā, 23.februārī laboja Latvijas rekordu augstlēkšanā - 1.98m U16 zēniem. Rekords turējās kopš 1985.gada un piederēja Ronaldam Blūmam (1.97). Pārvarot latiņu 1,56m augstumā par sudraba medaļnieci kļuva Dagmāra Midzene.

Rīgas atklātajās jaunatnes meistarsacīkstēs vieglatlētikā telpās augstlēkšanā nepārspēta palika Lāsma Zemīte (1,74), bet 2.vietā ierindojās Elīna Tumša (1,65). Savukārt, Klinta Lindāne bija otrā ātrākā 60m skrējienā (8,16) un trešā – 200m distancē (27,44).

VOLEJBOLS. Divu dienu izbraukumā uz Latvijas jaunatnes čempionātu volejbolā devās Jēkabpils SS U-12 grupas zēni. 1.posmā jeb grupu spēlē savā apakšgrupā ar 4:0 jēkabpilieši apspēlēja Smiltenes pilsētas BJSS un Ozolnieku Sporta skolu, ar 3:1 pārspēja Jelgavas NSC, bet neizšķirti 2:2 nospēlēja ar Kuldīgas NSS/Skrundu un Cēsu PSS/Siguldas VĢ, tādejādi kvalificējoties 2.posmam jeb finālposmam par 1.-6.vietu. Otrajā dienā Jēkabpils SS jauno volejbolistu kontā uzvara ar 4:0 pār Zvejniekciema vsk. un divi neizšķirti 2:2 pret RVS un Talsu NSS/Dundagu, kas kopvērtējumā deva 3.vietu. Savukārt, U-14 grupas volejbolistu kārtējās sabraukuma spēlēs izcīnītās divas uzvaras ar rezultātu 2:0 pret Jelgavas NSC un Daugavpils BJSS, nodrošināja vietu jau finālā bez pārspēlēm.

ŠAHS. No 22.-24.februārim Jūrmalā viesnīcā „Semarah hotel Lielupe” notika IX Starptautiskais atklātais bērnu šaha festivāls „Rudaga - Kaissa 2019”, kura ietvaros norisinājās vairāki turnīri. Jēkabpils sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja 3 dalībnieki: Renārs Petrovs, Rainers Lapiņš un Alise Laimiņa. Ātrspēles turnīrā pavisam kopā piedalījās 50 dalībnieki no Igaunijas, Krievijas, Lietuvas un Latvijas. Labākais starp Jēkabpils jaunajiem šahistiem bija R. Petrovs, kurš ar izcīnītiem 5 punktiem no 7 iespējamajiem ierindojās 18.vietā. Savukārt, A. Laimiņai 26.vieta un R. Lapiņam – 41.v. Pirmo sporta klašu turnīrā dalību bija pieteikuši 29 dalībnieki, starp kuriem Renārs izcīnīja 16.v. (3,5 p. no 7). Starp 39 otrās sporta klases šahistiem Rainers ierindojās 25.vietā (3p. no 7). Trešo sporta klašu turnīrā lielisku sniegumu parādīja Alise, bet objektīvu iemeslu dēļ diemžēl viņa nevarēja pabeigt turnīru līdz galam. Turnīrā dalību bija pieteikuši 29 dalībnieki un Alises kontā bija jau 2 punkti 4 partijās.

Pļaviņu novada ceļojošā kausa izcīņas šahā 1. turnīrā piedalījās 16 dalībnieki, arī viesi no Lietuvas Rokišku pilsētas. Sastāvs spēcīgs, piedalījās pieci meistarkandidāti un deviņi pirmās klases šahisti. Nezaudējot nevienu partiju, ar 13,5 punktiem pirmo vietu izcīnīja Jēkabpils Sporta skolas audzēknis Kārlis Mālnieks, otrajā vietā ierindojās jēkabpilietis Ģirts Kiršbergs, bet trešais Uldis Melderis no Pļaviņām. Mūsu jaunie Kristers Policāns ieguva 3.5 punktus, bet Ralfs Rinkevičs – 5 punktus.

BASKETBOLS. Latvijas jaunatnes basketbola līgā U-16 komanda Jēkabpils/Līvāni ar 93:78 izcīnīja uzvaru pār BS Rīga (Niklāvs Vanags 25 p. + 10 REB), bet U-19 ar 69:87 nācās piekāpties Rīgai/A. Kraukļa VEF (Ritvars Zalāns – 22p.). Divu dienu sabraukuma spēles Jēkabpils sporta namā aizvadīja U-12 grupas zēni, kuri ar 29:23 izcīnīja uzvaru pār EAST-BALL, bet piedzīvoja zaudējumus ar 25:30 pret Rīdzene 3/Sportapunkts.lv, ar 26:47 – pret BS Rīga/Pārdaugava 2 un ar 9:27 – pret Rēzeknes novadu.