2024.gada 20. maijs

Salvis, Selva, Venta

BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” samet ventspilnieku grozā 17 tālmetienus

Sestdien, 26. janvārī Ventspils Olimpiskajā centrā BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” basketbolisti cīņā pret BK „Ventspils” uzvarēja pirmo ceturtdaļu, bet spēli zaudēja ar rezultātu 76:112. „Lūšu” rindās 21 punkts un pieci tālmetieni Edgara Štelmahera un Rainera Hermanovska kontos.

„Lūši” maču pret vairākkārtējiem Latvijas čempioniem iesāka rezultatīvi un pēc četrām minūtēm bija vadībā ar 12:8. Pirmajā ceturtdaļā jēkabpilieši demonstrēja lielisku sniegumu no tālās distances un sameta deviņus no 11 tālmetieniem, savukārt no groza apakšas guva tikai divus punkts. Ar to bija pietiekami, lai pirmo spēles nogriezni noslēgtu ar nelielu, bet tomēr pārsvaru pār ventspilniekiem – 29:28.

BK „Jēkabpils/SMScredit.lv” galvenais treneris Marko Zarkovičs: „Pirmajā ceturtdaļā mēs spējām koncentrēties spēlei un darīt to, ko esam iemācījušies treniņos, veiksmīgi trāpījām arī vairākus sarežģītus metienus. Ja mēs vienu ceturtdaļu bijām spējīgi turēties līdzās komandai, kas atrodas tabulas pirmajā vietā, tad es sagaidu, ka pret pārējām komandām mēs spēsim tādu sniegumu demonstrēt arvien garāku un garāku periodu!”

Otrajā ceturtdaļā diemžēl mājinieki droši pārņēma spēles kontroli savās rokās un „lūšiem” lauzt spēles gaitu vairs neizdevās. Mačs noslēdzās ar rezultātu 76:112 BK „Ventspils” labā.

Rezultatīvākie ar 21 punktu katram, tājā skaitā pieciem tālmetieniem, bija Edgars Štelmahers un Rainers Hermanovskis. 12 punktus un septiņas atlēkušās bumbas pievienoja Jurijs Aleksejevs.

Jēkabpils komanda labāk uzbruka no tālmetienu līnijas un kopā trāpīja 17 no 39 „trejačiem” (43,6%), ventspilnieki sameta 11/29 jeb 37,9%. Zem groziem abos laukuma galos saimniekoja mājinieki – „lūši” trāpīja deviņus no 30 divpunktu metieniem (30%) un izcīnīja 29 atlēkušās bumbas, kamēr ventspilnieki sameta 30 no 45 (66,7%) un savāca 49 bumbas zem groziem. No soda metienu līnijas biežāk (bet ne trāpīgāk) meta mājinieki – 19/23 (82,6%) pret „lūšu” 7/8 (87,5%).