2024.gada 3. maijs

Gints, Uvis

Turpinās Jēkabpils sporta centra balvu izcīņa šahā un LČ izcīnīta 13.vieta

7.maijā norisinājās “Jēkabpils sporta centra” balvu izcīņas šahā 9.kārta. Pārspēlēs par 1.vietu uzvaru izcīnīja Daniels Bogorods, 2.vietā atstājot Ģirtu Kiršbergu, bet 3.vietu izcīnīja Alberts Korosteļovs. Kopvērtējumā līderpozīciju saglabā Ģirts Kiršbergs, kam seko Gunārs Pušmucāns un Daniels Bogorods. No 30. aprīļa līdz 6. maijam Rīgā LIAA telpās norisinājās Latvijas čempionāts šahā. Vīriešu konkurencē tika aizvadīts LČ fināls, kurā piedalījās 28 dalībnieki, kas bija  kvalificējušies no pagājušā gada fināla, čempionāta pusfināla, reģionālajiem turnīriem, Latvijas Jauniešu un Senioru čempionātiem. Dalībnieku vidū divi lielmeistari, 5 starptautiskie meistari un 9 FM un nacionālie meistari. Par turnīra uzvarētāju negaidīti kļuva leģendārā šaha lielmeistara Jevgēnija Svešņikova dēls Vladimirs Svešņikovs, kurš starta rangā bija 7. vietā, 9 kārtās Vladimiram 7 punkti. Otrajā vietā ar 6,5 punktiem ierindojās IM meistars Ņ. Meškovs, 3. vietā ar tādu pašu punktu skaitu palika pagājušā gada čempions LM Artūrs Neikšāns. Jēkabpilietim NM G. Jankovskim turnīrs iesākās teicami, pirmo kārtu uzvarot un spēlējot neizšķirti ar lielmeistariem Normundu Miezi un Artūru Neikšānu, taču divi sāpīgi zaudējumi uzvarētos stāvokļos 4. un 5. kārtā liedza cīnīties par augstām vietām, G. Jankovskis ar 4,5 punkti no 9 ierindojās 13. vietā. Sieviešu čempionātā par turnīra uzvarētāju, jau 9. reizi, kļuva LM Rogule, 2. vieta LM I. Erneste, 3. vieta LM I. Bērziņai.Lāsma Skļarska