2024.gada 27. aprīlis

Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle

Lielākais šaha festivāls Baltijā -  RTU open 2015

Lielākais šaha festivāls Baltijā - RTU open 2015

No šā gada 10. augusta līdz 17. augustam Rīgā Ķīpsalas izstāžu zālē norisinājās lielākais šaha festivāls Baltijā - RTU open 2015, kuru organizēja Rīgas tehniskā universitāte. Festivāla laikā paralēli norisinājās četri turnīri: galvenais A un amatieru B, C, D. A turnīrā pirmo vietu ar 7.5 punktiem ieguva Latvijas ekstra klases lielmeistars Aleksejs Širovs (2702 ELO punkti). Ar tādu pašu rezultātu otrajā vietā ierindojās lielmeistars Roberts Hovhannisjans (2612 ELO punkti) no Armēnijas. Savukārt sieviešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Polijas lielmeistare Monika Sočko (2456 ELO punkti). Jēkabpili A turnīrā pārstāvēja nacionālais meistars G.Jankovskis, ar 4.5 punktiem ierindojās turnīra vidusdaļā. Kopumā A turnīrā dalību ņēma 191 šahists.

B turnīrā piedalījās 64 dalībnieki, pirmo vietu ieguva nacionālais meistars Imants Kārkliņš.

C turnīru pārstāvēja 62 dalībnieki, pirmā vieta Tornay Gomez Josu no Spānijas.

D turnīrā patīkamu pārsteigumu sagādāja Jēkabpils sporta skolas audzēknis Daniels Bogorods, 85 dalībnieku konkurencē, ar 6. punktiem no 7 ( 5 uzvaras ! , 2 neizšķirti ) izcīnija pirmo vietu. Jēkabpiliešiem Kārlim Mālniekam 4.5 punkti un attiecīgi 18. vieta, Kasparam Ņukšam 4 punkti un 36. vieta.