2024.gada 16. maijs

Edijs, Edvīns

Ar Rutkauska 28 punktiem BK „Jēkabpils” uzvar jelgavniekus

Trešdien, 16. martā Jēkabpils sporta namā BK „Jēkabpils” trešajā savstarpējā „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā pirmo reizi šajā sezonā pārspēja „Jelgavas” komandu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 89:75. Lielāko ieguldījumu „lūšu” uzvarā sniedza lietuvietis Ronalds Rutkausks, viņš izcēlās ar 28 gūtiem punktiem un 13 izcīnītām bumbām zem groziem.

Mača ieskaņā abas komandas rādīja līdzvērtīgu un rezultatīvu basketbolu, pirmajā ceturtdaļā nevienai negūstot izteiktu pārsvaru – 18:20.

Otrajā ceturtdaļā tikai pēc divām minūtēm spēlē tika gūti pirmie punkti – tālmetienu realizēja Kristaps Miglinieks un izvirzīja „Jēkabpils” komandu vadībā ar 21:20. Arī turpmāk uzbrukums īsti neveicās ne vienai ne otrai komandai – pirmajās piecās otrās ceturtdaļas minūtēs abas komandas kopā guva vien septuņus punktus. Pēc brīža svarīgs izrāviens padevās mājiniekiem, kad Ronalda Ruutkauska, Kristapa Miglinieka un Tailera Larsona precīzie uzbrukumi pretinieku grozam panāca „lūšiem” astoņu punktu pārsvaru - 36:28, ko mājinieki noturēja līdz pat pirmā puslaika beigām (41:33).

Trešo ceturtdaļu ar spēcīgu danku iesāka Renārs Magone. Lai gan jelgavnieki apņēmīgi mēģināja mājiniekus panākt, „lūši” pretiniekus tuvāk par septiņiem punktiem tā arī nepielaida. „Jēkabpils” basketbolistiem atkal padevās veiksmīgs ceturtdaļas noslēgums, ko ievadīja Kristapa Miglinieka četri precīzie soda metieni un precīzais tālmetiens, bet noslēdza tāls un skaists Sanda Silava pēdējās sekundes trīspunktnieks. Rezultāts uz tablo Igora Miglinieka vīriem glaimojošs – 66:50.

Pēdējās desmit minūtes abas komandas cīnījās līdzīgi. Lai gan jēkabpiliešu pusē no spēles traumu dēļ  izstājās vairāki spēlētāji, jelgavniekiem īsti neizdevās atgriezt spēlē intrigu. Trešajā savstarpējā mačā jēkabpilieši pirmo reizi šajā sezonā pieveica BK „Jelgava”, rezultāts – 89:75.

Šī uzvara gan nenodrošina „Jēkabpils” pacelšanos iepriekš jau iesildītajā piektajā vietā „Aldaris” LBL rezultātu tabulā, bet uzlabo iespējas tajā atgriezties.

Uzvaru komentē BK „Jēkabpils” kapteinis Rinalds Sirsniņš, kurš šīs dienas mačā trāpīja visus metienus no spēles, kopā gūstot 14 punktus: “Šodien bija dubultmotivācija uzvarēt, jo “Jelgava” un “VEF” bija vienīgās komandas, kuras mēs neesam vinnējuši šosezon. Mēs nedrīkstējām pievilt savus skatītājus! Šodien mēs bijām vienoti kā komanda, lai gan ļāvām pretiniekam izcīnīt daudzas uzbrukuma bumbas, daudz paši kļūdījāmies, tomēr ar kopīgu komandas darbu mēs nesalūzām un pierādījām savu pārspēku”.

Rezultatīvākie spēlētāji „Jēkabpils” rindās bija Ronalds Rutkausks – 28 punkti un 13 bumbas zem groziem, Kristaps Miglinieks komandas kontam pievienoja 17 punktus, bet pa 14 punktiem Rinaldam Sirsniņam un Taileram Larsonam.