2024.gada 29. aprīlis

Laine, Raimonds, Vilnis

BK „Jēkabpils” no Šauļiem atgriežas ar deviņu punktu deficītu

Otrdien, 1. martā Šauļos, Tauras sporta pilī pirmo „Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla cīņu pret „Šiauliai” komandu BK „Jēkabpils” noslēdza ar deviņu punktu deficītu – 64:73. „Lūšu” labā visvairāk – 21 punktu, desmit rezultatīvas piespēles, kā arī sešas atlēkušās bumbas guva komandas kapteinis Rinalds Sirsniņš, double-double arī Ronaldam Rutkauskam – 16 punkti un 15 bumbas zem groziem.

Šajā spēlē savu debiju „Jēkabpils” rindās piedzīvoja komandas jaunieguvums Renārs Magone. Mačā traumu dēļ nepiedalījās Jānis Pozņaks, Pāvels Veselovs un Kristaps Miglinieks.

Dueli abas komandas iesāka līdzvērtīgi un visnotaļ rezultatīvi. Savu artavu deva Rinalds Sirsniņa trīs realizētie tālmetieni. Pēc desmit minūtēm cīņā abas komandas šķīra vien trīs punkti – 19:22.

Arī otrās ceturtdaļas ieskaņā mačs turpinājās līdzīgi, vairākkārt rezultātam izlīdzinoties. Bet tad „Šiauliai” komandai padevās vairāki rezultatīvi bezatbildes uzbrukumi, un divas minūtes līdz puslaika beigām mājinieki panāca līdz šim lielāko – 13 punktu pārsvaru (25:38). Ar savu tautiešu sniegumu nesamierinājās Ronalds Rutkausks, un atlikušajās pāris minūtēs lietuviešu „lūsis” „Jēkabpils” labā guva astoņus punktus. Lielajā pārtraukumā viesi devās jau ar salīdzinoši nelielu – piecu punktu deficītu (34:39).

Trešajā spēles nogrieznī Rinalds Sirsniņa trīs pēc kārtas iemestie trīspunktu metieni ļāva viesiem turēties viena punkta attālumā no Šauļu vienības. Tomēr līdz ceturtdaļas izskaņa divkārtējie BBL čempioni atjaunoja astoņu punktu pārsvaru (47:55).

Pēdējās desmit minūtēs Igora Miglinieka trenētie basketbolisti vairākkārt sadeldēja rezultāta deficītu līdz pieciem punktiem, tomēr mača izskaņā rezultātu tablo, uz kura bija rakstīts: „Šiauliai – Latvija”, nepielūdzami apstiprināja BK „Jēkabpils” zaudējumu ar deviņiem punktiem – 64:73.

Šajā „Triobet” BBL izslēgšanas spēļu kārtā uzvarētājs tiek noteikts divu spēļu summā. Atbildes mačs pret „Šilauliai” komandu Jēkabpils sporta namā notiks ceturtdien, 10. martā plkst. 18.30.

Maču komentē BK „Jēkabpils” galvenais treneris Igors Miglinieks: „Šodien savai komandai es neko nevaru pārmest. It īpaši cīņasspara ziņā. Soliņš mums bija par īsu, bija brīži, kad pagurām. Mazliet aukstasinīgāk varbūt vajadzēja beigu fāzi nospēlēt, bet mēs par daudz baidījāmies būt agresīvi, jo nezinājām, kurā brīdī nosvilps sodu un kurā nē. Ja mēs godīgi apskatāmies spēles gaitu, tad rezultātam bija jābut, kā minimums, neizšķirtam. Paldies faniem, kas atbrauca un fantastiski atbalstīja komandu!”

Uz jautājumu, kā treneris vērtē Renāra Magones debija, Igors Miglinieks atbild: „Renārs iesaistījās spēlē pietiekami agresīvi, pietiekami aktīvi. Redzēju, ka viņā pamodās azarts. Bet grūti, protams, pilnvērtīgi iesaistīties cīņā pret BBL čempioniem, ja nav bijis laika apgūt taktiskās lietas.”