2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Ar Burvela 26 punktiem „Jēkabpils” izcīna otro uzvaru pusfināla sērijā

Ceturtdien, 7.maijā „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas ceturtajā spēle BK „Jēkabpils” smagā cīņā uzvarēja BK „Ventspils” – 87:85. Ar 26 punktiem rezultatīvākais – Maiks Burvels. Rezultāts sērijā līdz trim uzvarām – 2:2. Izšķirošā cīņa jau sestdien!

Spēle iesākās ar ātru un rezultatīvu basketbolu. Punkti krita abām komandām vienlīdz precīzi, tomēr BK „Jēkabpils” biežāk neizdevās nosargāt savu grozu, un pirmās desmit minūtes mačā noslēdzās ar septiņu punktu deficītu – 23:30. Otrās ceturtdaļas trešajā minūtē jēkabpilieši uzņēmās iniciatīvu. Ar diviem Sokolova tālmetieniem un Šeļakova metienu no groza apakšas rezultāts neizšķirts – 37:37. Pēc kārtējā precīzā Sokolova metiena tika panākta vadība – 39:37, ko pēc līdzīgas cīņas „lūši” pirmā puslaika izskaņā arī nosargāja – 47:46.

Otrā puslaika ieskaņā ventspilnieki panāca deviņu punktu izrāvienu, tādējādi atstājot „Jēkabpils” vienību iedzinējos (49:55). Visu trešo ceturtdaļu „lūši” braši turējās pretī viesiem, vairākkārt panākot minimālu punktu starpību (54:55, 61:62, 65:66). Arī ceturkšņa izskaņā, pie rezultāta 67:72, jēkabpilieši divos uzbrukumos samazināja punktu starpību līdz minimumam – 70:71.

Izšķirošajās 10 spēles minūtēs Valeiko vīri saviem skatītājiem kārtējo reiz sagādāja asas izjūtas. Pēdējo ceturtdaļu ar izrāvienu uzsāka viesi (71:77). Sīvā cīņā BK „Jēkabpils” rindās vadības grožus pārņēma Burvels, papildinot mājinieku kontu par sešiem punktiem, un pēc Veselova sodiņiem spēle sākās no nulles (79:79). Izcīnot bumbu uzbrukumā, piecas minūtes pirms spēles beigām Burvels atguva mājinieku vadību (81:79). Līdz pēdējai cīņas minūtei notika vairākas vadības maiņas. 25 sekundes pirms spēles beigām Gkikas iemeta tālmetienu „lūšu” grozā(83:84), kam sekoja identisks prettrieciens no jēkabpiliešiem – 86:84. Pēc Šeļakova veiktā pārkāpuma Meiers precīzi izpildīja tikai vienu soda metienu. Vairāk izpausties BK „Jēkabpils” šajā cīņā ventspilniekiem neatļāva un tā noslēdzās ar pelnītu uzvaru – 87:85.

Lielākais pienesums BK „Jēkabpils” uzvarai šajā cīņā bija no leģionāra Maika Burvela. Amerikānis nepilnās 36 minūtēs  komandas kontam pievienoja 26 punktus (2p. 6/11, 3p. 4/6, 1p. 2/4) un papildus izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

„Puiši ir vienkārši malači, viņi cīnās! Mēs nedomājam par to, kas būs rīt. Nav viegli, taču viss notiek caur darbu. Liels paldies līdzjutējiem, kuri dot stimulu! Labvēlīgā nozīmē, mēs esam enerģijas vampīriņi. Tas ir tikai pozitīvi, un tā ir abpusējā emociju apmaiņa starp spēlētājiem un līdzjutējiem. Man prieks, ka tādas emocijas varam dot mūsu pilsētai un skatītājiem,” komentē BK „Jēkabpils” galvenais treneris Edmunds Valeiko.

„Aldaris” LBL pusfināla 4. spēle, 7.05

BK „Jēkabpils” – BK „Ventspils” 87:85 (23:30, 24:16, 24:26, 16:13)

„Jēkabpils”: Burvels 26 ( 8ab), Veselovs 13, Sokolovs 12, Virsis 9 (8ab), Sirsniņš 9 (5rp), Šeļakovs 9 (10ab), Teilors 5, Dušels 4, Štelmahers.

Izšķirošā „Aldaris” LBL pusfināla cīņa notiks jau sestdien, 9. maijā pl. 17.00 Ventspils OC. Uz spēli tiks organizēts arī fanu buss – informācija sekos!

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, SIA “LIK Sistēmas”, SIA “LatGran”, AS „LNK industries”.