2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

BK “Jēkabpils” piedzīvo zaudējumu Liepājā

Sestdien, 4. aprīlī „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā turnīra pirmspēdējā mačā BK „Jēkabpils” ar 13 punktiem piekāpās Uvja Helmaņa vadītajai „Liepāja/Triobet” vienībai – 65:78 (2:2). Rezultatīvākais „lūšu” rindās – Maiks Burvels.

Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās ātrs un agresīvs basketbols. Jau no spēles sākuma vadībā izvirzījās mājinieki, līdz pirmā ceturkšņa beigām atstājot jēkabpiliešus iedzinējos – 15:22. Otrajā spēles nogrieznī laukumā turpināja dominēt mājinieki. "Lūšiem" vairākkārt neizdevās apturēt liepājnieku uzbrukumu, rezultāta starpībai sasniedzot mīnus 15 punktus (17:32). Tāpat jēkabpiliešiem pietrūka precizitātes - pirmo un vienīgo tālmetienu pirmajā puslaikā realizēja Sirsniņš (20:34). Puslaika izskaņā liepājnieki attālinājās jau līdz mīnus 21, ko gan BK "Jēkabpils" izdevās nedaudz samazināt pēc sekmēm uzbrukumā - 29:48.

Pēc lielā pārtraukuma situācija laukumā mainījās par labu viesiem. Jēkabpiliešu veiksmīgi uzņemtais spēles ritms apturēja pretiniekus un pēc 11 punktu izrāviena rezultāts uz tablo - 42:52. Desmit minūtes pirms spēles beigām „lūši”, pēc Virša trejača, sadeldēja rezultāta starpību līdz cerīgiem 5 punktiem. Izšķirošajā periodā laukumā valdīja play-off atmosfēra. Pēc nepilnām trim aizvadītajām minūtēm ceturtajā ceturtdaļā, jēkabpilieši panāca septiņu punktu izrāvienu (60:65), taču tam sekoja atbildes trieciens no mājiniekiem.Līdz spēles izskaņai vadības grožus atkal pārņēma „Liepāja/Triobet”, jēkabpiliešiem zaudējot cerības atspēlēties. Cīņa izbraukumā noslēdzās ar 13 punktu deficītu – 65:78.

Rezultatīvākais sniegums izbraukuma mačā piederēja leģionāram Maikam Burvelam, kas komandas kontam pievienojas 12 punktus (2p. – 4, 1p. – 4) un papildus deviņas atlēkušās bumbas. Tikpat punktus, taču par vienu atlēkušo bumbu mazāk spēlē izcīnīja Andrejs Šeļakovs (2p. – 6). Šajā cīņā izcēlās arī Jānis Pozņaks, kurš komandas labā guva 11 punktus (2p. – 3, 1p. – 5).

“Aldaris” LBL, 04.04.
“Jēkabpils” - “Liepāja/Triobet” 65:78 (15:22, 14:26, 24:12, 12:18)
“Jēkabpils”: Burvels 12 (9 ab), Šeļakovs 12 (8 ab), Pozņaks 11, Veselovs 10, Sirsniņš 9 (5 ab), Dušelis 7, Virsis 3, Teilors 1, Sokolovs (4 rp).

Noslēdzošā “Aldaris” LBL regulārā turnīra spēle tiks aizvadīta sestdien,11. aprīlī, pl. 17.00 mājās. Pēdējā cīņā BK “Jēkabpils” izmantos iespēju revanšēties BK “Jelgava”. Nāc un atbalsti savējos!

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, SIA “LIK Sistēmas”, SIA “LatGran”, AS „LNK industries”.