2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

BK „JūrmalaFēnikss” aptur BK „Jēkabpils” piecu uzvaru sēriju

Sestdien, 14. martā „Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL) savā pēdējā savstarpējā pamatturnīra cīņā tikās BK „Jēkabpils” un BK „Jūrmala/Fēnikss” komandas. Pēc līdzvērtīgas cīņas trillera cienīgā spēles galotnē viena punkta pārsvaru paveicās nosargāt Jūrmalas komandai (77:78). Rezultatīvākajam „lūšu” spēlētājam A. Šeļakovam – veiksmīga spēle zem groziem – 15 gūti punkti un sešas atlēkušās bumbas.

Cīņa Jūrmalā noritēja kā pa viļņiem – desmit reizes vadības groži mainīja īpašniekus, un piecas reizes uz tablo mirgoja neizšķirts. Spēles sākums veiksmīgāks padevās mājiniekiem, kas piecu minūšu laikā paspēja iekrāt 10 punktu handikapu (5:15). Turpinājumā BK „Jēkabpils” tomēr izdevās nedaudz atbruņot jūrmalnieku aizsardzību, un pirmais spēles nogrieznis noslēdzās pie rezultāta 16:18.

Otrajā ceturtdaļā Burvels un Dušels pirmo reizi spēlē izvirzīja „lūšus” vadībā (24:28). Arī turpmāk spēle ritēja punkts punktā. Otro ceturtdaļu BK „Jēkabpils” noslēdza ar Šeļakova danku un minimālu pārsvaru pār pretiniekiem – 42:40. Lielāko daļu trešās ceturtdaļas, lai arī tikai par dažiem punktiem, tomēr vadībā bija jēkabpilieši.

Pēdējā spēles nogrieznī abas komandas pielika soli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, spēle kļuva arvien straujāka, spraigāka, taktiski interesantāka – komandas nekautrējās agresīvi segt pretinieka uzbrukumu visa laukuma garumā, izmantoja ātros uzbrukumus, provocēja viena otru kļūdīties, vairākkārt tika nosvilpta strīdus bumba. Šādā nelielā haosā acīmredzami labāk jutās jūrmalnieki, kas visu ceturtdaļu atradās vadībā (ceturtdaļas vidū - 67:74). Tomēr jēkabpilieši pacietīgi deldēja deficītu, kas pusotru minūti pirms spēles izskaņas bija vien divi punkti.

Spēles pēdējā minūte aizritēja trillera cienīgās emocijās abām komandām un viņu līdzjutējiem – lai gan neveiksmju bija gana abām komandām, nedaudz vairāk veicās laukuma saimniekiem, kas spēles izskaņā spēja nosargāt viena punkta pārsvaru un gūt uzvaru pār BK „Jēkabpils”. Savstarpējā cīņa „Adaris” LBL pamatturnīrā noslēgusies ar 1:3 jūrmalnieku labā (57:44, 55:62, 83:90 un 77:78).

Jēkabpiliešu rindās rezultatīvākais bija Šeļakova un Sirsniņa duets – attiecīgi 15 punkti, sešas atlēkušās bumbas un 14 punkti un sešas rezultatīvas piespēles.

Aldaris LBL, 14.03.

BK „Jēkabpils” – BK „Jūrmala/Fēnikss” 77:78 (16:18, 26:22, 19:24, 16:14)
BK „Jēkabpils”: Šeļakovs 15 (6ab), Sirsniņš (6 rp), 14, Burvels 11 (6ab), Teilors 11, Veselovs 10 (6ab), Dušels 10, Rediks 5, Sokolovs 1

Nākamā „Aldaris” LBL spēle notiks mājās – Jēkabpils sporta namā. Sestdien, 21. martā pl. 18.00 BK „Jēkabpils” stāsies pretī BK „Barons/LDz”. Spēli būs iespējams vērot arī tiešraidē Best4Sport TV – internetā vai Lattelecom Interaktīvās TV 415. kanālā.

Izmantotie resursi: Basket.lv

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA “Pata”, SIA „Mikor”, SIA “LIK Sistēmas”, SIA “LatGran”, AS „LNK industries”.