2024.gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

BBL: Ar Čukina trejaci spēles izskaņā BK „Jēkabpils” panāk piekto uzvaru pēc kārtas

Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta B apakšgrupas izbraukuma spēlē Igaunijā trešdien, 14. janvārī BK “Jēkabpils” otro reizi pārspēja „TTU” vienību – 73:72 (2:0). Ar „double-double” rezultatīvākais BK „Jēkabpils” rindās – Andrejs Šeļakovs (14 punkti, 11 atlēkušās bumbas).

BK „Jēkabpils” izbraukuma spēli aizvadīja deviņu vīru sastāvā bez vienības līderiem – Sirsniņa un Kuksika. Starta piecinieks: Veselovs, Virsis, Sokolovs, Čukins un Teilors.

Spēle iesākās līdzvērtīgi, pretiniekiem savā starpā apmainoties ar vairākiem bezierunu izrāvieniem. Pirmais ceturksnis pēc mājinieku agresīvās cīkstēšanās un saņemto piezīmju normas noslēdzās par labu „lūšiem” – 22:19. Otrajā ceturksnī jēkabpilieši turpināja dominēt mājinieku laukumā, sasniedzot lielāko, plus 13 punktu, pārsvaru mačā (44:31). Puslaika izskaņā BK „Jēkabpils” neizdevās apturēt vairākus mājinieku uzbrukumus, kas samazināja jēkabpiliešu bilanci – 46:38.

Otrajā puslaikā iniciatīvu spēlē pakāpeniski pārņēma mājinieki, ceturtajā minūtē panākot Jēkabpils vienību bīstami tuvu – 53:50, taču tuvāk E. Valeiko vīri spītīgo pretinieku klāt nepielaida. Desmit minūtes pirms cīņas noslēguma BK „Jēkabpils” noturēja četru punktu pārsvaru – 58:54. Atlikušajā mačā turpinājās spraiga un asa cīņa. Aktivizējoties sāncensim, sešas minūtes līdz dueļa noslēgumam rezultāta starpība saruka līdz minimumam (62:61). Lai arī BK „Jēkabpils” vairākkārt atvairīja pretinieka centienus pārņemt vadības grožus, igauņiem tas tomēr izdevās minūti pirms spēles beigām - 70:72. Izšķirošajās cīņas sekundēs lietuvietis Čukins, asistējot Sokolovam, ar precīzu trejaci atguva zaudēto pārsvaru (73:72). Pēdējais vārds cīņā, 14 sekundes pirms mača beigām, piederēja „TTU” vīriem, taču Čukins nobloķēja pretinieka notēmēto metienu un tādējādi nodrošināja BK „Jēkabpils” otro uzvaru pār igauņiem – 73:72!

Šeļakovs tikai 19 spēlētās minūtēs atzīmējās ar „double – double” – 14 punktiem (6/7 soda metieni) un 11 izcīnītām bumbām komandas labā. Nemainīgi starp rezultatīvākajiem un stabilākajiem spēlētājiem BK „Jēkabpils” sastāvā ir Veselovs, kurš komandas kontā iekrāja 13 punktus. Pamatoti spilgtākais jēkabpiliešu uzvaras kaldinātājs un trešais rezultatīvākais visā cīņā – Čukins ar 11 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

BBL regulārais turnīrs, 14.01.

BK “Jēkabpils” - “TTU” 73:72 (22:19, 24:19, 12:16, 15:18)

“Jēkabpils”: Šeļakovs 14 (11 ab), Veselovs 13, Čukins 11 (8 ab), Teilors 11 (5 ab), Virsis 9, Sokolovs 6 (4 ab), Štelmahers 5, Dušels 2, Pozņaks 2

Nākamā spēle sestdien, 17. janvārī tiks aizvadīta mājās “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas zīmē, stājoties pretī titulētākajai komandai Latvijā – BK “Ventspils”. Spēles sākums pl. 18.00. Nepalaid garām!