2024.gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

BBL: Lūši mājās saplosa igauņu „TLU Kalev”

Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta spēlē trešdien, 7. janvārī BK “Jēkabpils” mājās ar rezultātu 78:48 pārliecinoši sakāva Igaunijas vienību „TLU Kalev”. Rezultatīvākais Andrejs Šeļakovs ar 14 punktiem un 13 izcīnītajām bumbām komandas labā.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, mainoties vadībai trīs reizes, taču, pastiprinoties uzbrukumā, pēc 10 sekmīgi gūtajiem punktiem pēc kārtas (16:9) BK „Jēkabpils” spēlē uzņēmās iniciatīvu. Pirmās desmit minūtes „lūši” noslēdza ar septiņiem punktiem plusā (20:13), un pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo vēstīja jau par 14 punktu starpību mājinieku labā (33:19).

Otrais puslaiks cīņā noritēja bez jauniem pavērsieniem, BK „Jēkabpils” turpināja dominēt mājas laukumā, aizvien vairāk pierādot savu līdera pozīciju. Trešās ceturtdaļas izskaņā jēkabpilieši uzkrāja drošu 20 punktu handikapu (55:35). Pēdējās desmit minūtes „lūši” pierādīja savu pārākumu pār „TLU Kalev”, mača izskaņā sasniedzot 30 punktus plusā un pilnībā sagraujot igauņu vienību – 78:48. BK „Jēkabpils” savā laukumā uzrādīja labāku sniegumu pār sāncensi visos spēles komponentos.

Veiksmīgākais Jēkabpils vienības uzvaras kaldinātājs šajā vakarā bija Andrejs Šeļakovs, kurš 22 minūtēs atzīmējās ar 14 punktiem un 13 izcīnītajām bumbām. Otrais augstākais lietderības koeficients spēlē piederēja „danku” meistaram – amerikānim Devinam Teiloram. Leģionārs komandas kontam pievienoja 10 punktus un izcīnīja četras atlēkušās bumbas. Ar 11 punktiem mačā atzīmējās Pāvels Veselovs un Rinalds Sirsniņš.

BK “Jēkabpils” galvenais treneris Edmunds Valeiko: “Komandas rezultāts šovakar ir labs. Par pašatdevi puišiem neko nevar pārmest, bet kvalitāte un taktiskās lietas nedaudz kliboja. Gribējās tieši šodienas spēlē, lai tas būtu. Tie puiši, kas mazāk iesākumā spēlēja, pēc tam labi „iegāja” spēlē. Metienu precizitāte varēja būt labāka. Strādāsim! Ir lietas, kur mums ir jāpilnveidojas.”

BBL regulārais turnīrs, 7.01.

BK “Jēkabpils” - “TLU Kalev” 78:48 (20:13, 13:6, 22:16, 23:13)

“Jēkabpils”: Šeļakovs 14 (13ab), Veselovs 11, Sirsniņš 11 (4 rp), Teilors 10 (4 ab), Čukins 9, Virsis 8, Štelmahers 7 (4 rp), Pozņaks 6 (6ab), Dušels 2, Sokolovs 7 rp

Nākamā spēle sestdien, 10. janvārī, tiks aizvadīta mājās “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas zīmē, stājoties pretī konkurentam, kuru līdz šim 11 spēlēs pēc kārtas pretiniekiem nav izdevies salauzt – BK “Jūrmala/Fēnikss”. Spēles sākums pl. 18.00.