2024.gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

LBL: Sensacionāla uzvara pār „VEF Rīga”

Otrdien, 23. decembrī BK „Jēkabpils" mājās uzņēma Latvijas titulētos vicečempionus „VEF Rīga". Trillera cienīgā „Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēle noslēdzās ar jēkabpiliešu uzvaru pār Nikolaja Mazura vefiešiem – 89:86. Double-double – 29 punktus un 10 izcīnītas bumbas spēlē guva Rihards Kuksiks.

Pirmajā puslaikā noteikumus uz laukuma pārliecinoši diktēja BK „Jēkabpils", noturot pārsvaru visas 20 minūtes. Savstarpējā cīņa uzsākās ar jēkabpiliešu pamatīgu izrāvienu (18:4). Cīņas 16. minūtē vefieši pietuvojās bīstami tuvu (28:27), taču situāciju pirmā puslaika izskaņā uzlaboja Kuksika precizitāte, izpildot soda metienus, un Sokolova un Sirsniņa sekmīgi izpildītie trejači pēdējās sekundēs pirms lielā pārtraukuma (39:30).

Otrajā puslaikā spēles raksturs mainījās, tika aizvadīta saspringta cīņa par vadošo lomu spēlē. Trešā ceturkšņa septītajā minūtē BK „Jēkabpils" pazaudēja vadības grožus (51:52), un īstā cīņa tikai sākās. Pateicoties Sokolova precīzi izpildītajam pustālajam metienam pēdējā sekundē, jēkabpilieši pirms pēdējām 10 izšķirošajām minūtēm pārtraukumā devās ar viena punkta pārākumu (59:58).

Pēdējā ceturksnī cīņa ritēja punkts punktā, ar maiņām vadībā. Pie neizšķirta rezultāta (63:60) pretinieks, ar Jāni Timmu priekšgalā, panāca 10 punktu izrāvienu. Pakāpeniski aukstasinīgā cīņā divas minūtes pirms dueļa beigām „lūši" atguva stabilitāti spēlē (78:78). Pēc spraigas duelēšanās 13 sekundes pirms pamatlaika beigām Sirsniņš panāca jēkabpiliešu četru punktu pārsvaru ( 87:83), taču jau nākamajā uzbrukumā pretinieks samazināja punktu starpību atkal līdz minimumam. BK „Jēkabpils" uzvaru pār titulēto „VEF Rīga" nodrošināja komandas kapteiņa Sirsniņa precīzi realizētie soda metieni cīņas noslēgumā – 89:86.

Lielāko pienesumu komandai deva bijušais vefietis Rihards Kuksiks, pēc 28 pavadītajām minūtēm laukumā Kuksiks komandas labā guva 29 punktus, no tiem – pieci trejači un 100% precīzi soda metieni, klāt vēl tam – izcīnītas 10 atlēkušās bumbas. Tāpat Rinalda Sirsniņa gūtie punkti spēles izskaņā garantēja BK „Jēkabpils" uzvaru. Kopā spēlē Sirsniņš guva 24 punktus un veica piecas rezultatīvas piespēles. Nevar nepieminēt Miku Sokolovu, kurš izšķirošās epizodes parādīja teicamu sniegumu – 14 punkti, četras atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles.

BK „Jēkabpils" galvenais treneris Edmunds Valeiko: „Pirms Ziemassvētkiem spēlētāji paši sev un pilsētai sarūpēja dāvanu, fanu atbalsts spārnoja. Tika izpildīts viss spēles plāns. Puišos bija pārliecība, to varēja redzēt. Pēc tiem nepatīkamajiem zaudējumiem... es domāju, ka neesam mēs tik slikti. Šī uzvara arī puišiem parāda to, kad komandā ir spēks, protams, caur darbu. Ar to darbs nebeidzas, tas turpinās! Paldies visiem! Priecīgus svētkus!"
Aldaris LBL regulārā sezona, 23.12.

BK „Jēkabpils" – „ VEF Rīga" 89:86 (20:12, 19:18, 20:28, 30:28)

„Jēkabpils": Kuksiks 29 (10ab), Sirsniņš 24 (5rp), Sokolovs 14, Šeļakovs 7 (11ab), Teilors 5, Čukins 4, Veselovs 4, Pozņaks, Kravčenko, Dušels, Virsis, Štelmahers

Nākamo spēli „Aldaris" LBL 28. decembrī BK „Jēkabpils" aizvadīs izbraukumā pret „Latvijas Universitātes" komandu. Mača sākums pl. 18.00 Olimpiskajā sporta centrā.

Basketbola klubu „Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo", SIA „Jēkabpils PMK", SIA "Pata", SIA „Mikor", SIA "LIK Sistēmas", AS „LNK industries".