2024.gada 4. maijs

Vijolīte, Viola, Vizbulīte

LBL: BK „Jēkabpils” otro reizi piekāpjas „BaronsLDz” vienībai

Sestdien, 20. decembrī „Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL) BK „Jēkabpils" piedzīvoja otro zaudējumu pret Edgara Tetera vadīto „Barons/LDz" komandu. Saspringtā spēle mājās noslēdzās ar rezultātu – 72:77 (0:2). Rezultatīvākais – lietuvietis Povils Čukins ar 13 punktu pienesumu komandas labā.

Mājas spēli pret „Barons/LDz" raksturoja agresivitāte un ātrums. Pirmās piecas minūtes spēlē tika aizvadītas līdzvērtīgi, taču viesi apturēja jēkabpiliešu uzbrukumu, izdarot deviņu punktu izrāvienu (9:18). „Lūšiem" bija iespēja izlīdzināt spēli, izpildot soda metienus, taču tie nebija precīzi (15:18). Pirmās desmit minūtes noslēdzās ar sešu punktu deficītu – 15:21. Otrā ceturkšņa vidū saspringtā cīņā BK „Jēkabpils" izlīdzināja rezultātu (30:30), taču izvirzīties vadībā traucēja virkne neprecīzo metienu, ko izmantoja baronieši un pastiprināja savas pozīcijas cīņā – 33:41. Pirmajā puslaikā jēkabpiliešu rindās izcēlās leģionārs Devins Teilors, komandas labā gūstot 10 punktus.

Otrajā puslaikā BK „Jēkabpils" sniegums uzlabojās, gūto punktu ziņā pretinieks tika uzvarēts (18:17, 21:19), taču tas bija krietni par maz, lai samazinātu pirmajā puslaikā zaudēto punktu deficītu. Trešajā ceturtdaļā punkti tika gūti līdzīgi, bez būtiskiem izrāvieniem, bet arī neļaujot viesiem ieslīgt pašapmierinātībā (51:58). Atlikušajās 10 spēles minūtēs gaisotne cīņā bija īpaši emocionāla. Lai arī E. Tetera vīri vadības grožus spēlē neatlaida, jēkabpilieši nebija salauzti! To pierādīja desmit punktu izrāviens minūti pirms mača izskaņas (69:75). Pēdējais vārds principiālajā spēlē piederēja mājas laukuma saimniekiem – BK „Jēkabpils", noslēdzot cīņu ar piecu punktu deficītu – 72:77.

Rezultatīvākais punktu guvējs BK „Jēkabpils" rindās - Povils Čukins. Pavadot laukumā nepilnas 25 minūtes, komandas kontam lietuvietis pievienoja 13 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

BK „Jēkabpils" – „Barons/LDz" 72:77 (15:21, 18:20, 18:17, 21:19)
Jēkabpils: Čukins 13 (5 ab), Kuksiks 12, Veselovs 11 (7 ab.), Teilors 11 (9 ab.), Šeļakovs 9 (7 ab.), Sirsniņš 5, Kravčenko 5, Pozņaks 3, Sokolovs 2, Virsis 1, Štelmahers, Dušels.
Barons/LDz: Kambala 19, Rediks 17 (7 rez.piesp.), Mizis 16, Zonne 9, Kalve 5, Bricis 5, Epners 4, Rozītis 2, Lūsis.

Nākamo spēli BK „Jēkabpils" atkal aizvadīs LBL zīmē mājās, un uzdevums nebūs no vieglajiem, jo pretiniekos – „VEF Rīga". Spēle Jēkabpils SN notiks otrdien, 23. decembrī pl. 19.30. Nāc un atbalsti savējos!

Basketbola klubu „Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo", SIA „Jēkabpils PMK", SIA "Pata", SIA „Mikor", SIA "LIK Sistēmas", AS „LNK industries".