2024.gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

BBL: BK „Jēkabpils” izcīna otro uzvaru pār lietuviešu vienību „Prienai”

Trešdien, 17. decembrī, Baltijas Basketbola līgā (BBL) BK „Jēkabpils" aizvadīja izbraukuma cīņu Lietuvā pret „Prienai" vienību. Pēc pārliecinošas cīņas otrajā puslaikā jēkabpilieši uzvarēja mājiniekus – 76:69 (2:0). Rezultatīvākais starp Jēkabpils „lūšiem" – Jānis Pozņaks ar 16 gūtiem punktiem komandas labā.

Ar izrāvienu (0:7) cīņu uzsāka mājinieku vienība. Pie rezultāta 7:11, jēkabpilieši sāncenšiem atbildēja ar deviņu punktu izrāvienu – 16:11. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām spēle ritēja līdzīgi un noslēdzoties pirmajam ceturksnim „lūši" saglabāja vadību – 24:21. Otrais ceturksnis tika aizvadīts sīvā cīņā ar maiņām vadībā, tomēr vairāk punktus iekrāt izdevās mājiniekiem. Jau pie izlīdzinātā rezultāta 32:32 notika bīstams pavērsiens spēlē ar pretinieka izrāvienu -32:37, ko puslaika izskaņā papildināja pārliecinošs deviņu punktu pienesums. Garajā pārtraukumā BK „Jēkabpils" devās iedzinēju lomā ar 10 punktu deficītu – 36:46.

Otrajā puslaikā jēkabpilieši mainīja cīņas raksturu un izdarīja liktenīgu atbildes triecienu, izlīdzinot spēles rezultātu – 48:48. Līdz trešās ceturtdaļas beigām BK „Jēkabpils" rindās izcēlās Pozņaks, kurš trīs minūšu laikā komandas labā guva astoņus punktus pēc kārtas. Pirms pēdējās ceturtdaļas BK „Jēkabpils" jau bija atguvuši minimālu vadību– 54:53. Izšķirošajās spēles minūtēs jēkabpilieši turpināja dominēt laukumā, audzējot pārsvaru mačā. Noslēdzošā ceturkšņa vidū E. Valeiko vīru kontā jau bija deviņi punkti plusā (67:58). Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām pretinieks jau „elpoja pār plecu" – 71:67, taču iekrātais pārsvars otrajā puslaikā un precīzie metieni spēles izskaņā BK „Jēkabpils" garantēja uzvaru – 76:69.

Laukumā pavadot nepilnas 19 minūtes rezultatīvāko sniegumu BK „Jēkabpils" sastāvā uzrādīja Jānis Pozņaks ar 16 punktiem, tāpat sešām atlēkušajām bumbām komandas labā. Izšķirošu pienesumu komandas uzvarā deva Rinalda Sirsniņa 15 punkti, Pāvela Veselova 14 punkti un astoņas izcīnītās bumbas, kā arī Povila Čukina 12 punkti un 5 rezultatīvas piespēles. Izbraukuma spēli mikrotraumas dēļ izlaida Rihards Kuksiks, laukumā basketbolists iespējams atgriezīsies jau šajā nedēļas nogalē.

BK „Jēkabpils" galvenais treneris Edmunds Valeiko: „Pirmajā puslaikā pretiniekam pārāk daudz atļāvām, bija paviršības aizsardzībā un tas noveda pie mīnus 10 un daudz ielaistiem punktiem. Galvenais bija saglabāt pārliecību, ka viss notiks. Otrajā puslaikā izmainījās agresivitāte aizsardzībā un var teikt, ka mēs viņus nokausējām."

BBL regulārais turnīrs, 17.12.14
BK „Jēkabpils" – „Prienai" 76:69 (24:21, 12:25, 18:7, 22:16)
„Jēkabpils": Pozņaks 16 (6 ab), Sirsniņš 15 (4 rp), Veselovs 14 (8 ab), Čukins 12 (7 ab, 6 rp), Kravčenko 8 (6 ab), Virsis 4, Šeļakovs 4 (3 ab), Sokolovs 3 (4 ab, 5rp), Dušels, Štelmahers, Teilors.

Nākamo spēli sestdien, 20. decembrī, BK „Jēkabpils" aizvadīs „Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL). Lūši mājas laukumā aizvadīs cīņu pret Edgara Tetera vadīto „Barons/LDz" vienību. Spēles sākums pl. 18.00 Jēkabpils SN.

Basketbola klubu „Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo", SIA „Jēkabpils PMK", SIA "Pata", SIA „Mikor", SIA "LIK Sistēmas", AS „LNK industries".