2024.gada 4. maijs

Vijolīte, Viola, Vizbulīte

Jēkabpilij sensacionāla uzvara pār BK „Ventspils” LBL pusfināla otrajā cīņā

Svētdien, 27. aprīlī BK „Jēkabpils” mājās uzņēma trīskārtējos „Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sudraba medaļa ieguvējus un šīs sezonas regulārā turnīra līderus – BK „Ventspils”, lai aizvadītu otro cīņu LBL pusfinālā. Rinalds Sirsniņš dramatiskā spēles galotnē realizēja kapteiņa cienīgu pustālo metienu, un BK „Jēkabpils” guva pelnītu uzvaru pār ventspilniekiem. Rezultāts sērijā – 1:1.

Spēles sākuma sižets līdzīgs aizvadītajai cīņai viesos, pēc pirmajām četrām minūtēm spēlē rezultāts - 2:11, BK „Ventspils” taktiski un nesteidzīgi apspēlēja jēkabpiliešus. Metieni no tālās distances jēkabpiliešiem neprecīzi, punkti pamatā tika gūti zem groza apakšas. Pēc pirmajām 10 minūtēm laukumā rezultāts par labu viesiem – 11:18. Otrais ceturksnis jēkabpiliešiem aizritēja pārliecinošāk, par ko liecināja ceturksnī kopumā gūtais punktu skaits (16:17). Ja pirmajā ceturtdaļā izteikta līdera Jēkabpils komandā nebija, tad otrajā spēles ceturksnī ar rezultativitāti izcēlās amerikānis Trojs Bārniss. Puslaika pārtraukumā BK „Jēkabpils” devās iedzinēja lomā – 27:35.

Trešajā ceturtdaļā BK „Jēkabpils” spēlētājos beidzot pamodās lūšu raksturs un cīņasspars! To jēkabpilieši aizvadīja pārliecinoši saimniekojot savā laukumā. Iesākumā, pēc Veselova piecu punktu izrāviena, „lūši” pietuvojās pretiniekiem līdz četru punktu deficītam(34:38), kam sekoja virkne ātru, precīzu uzbrukumu. Mihals Hlebovickis deva izšķirošu pienesumu komandai ceturkšņa vidū, un ar Sirsniņa tālmetienu BK „Jēkabpils” izvirzījās vadībā – 34:33. Noslēdzot trešo ceturksni, Jēkabpils komanda jau bija iekrājusi sešus punktus plusā (55:49).

Noslēdzošajā ceturksnī pretinieki atkal pārņēma iniciatīvu, gūstot 12 punktus pēc kārtas (64:64). Atlikušās cīņas minūtes aizritēja dramatiski, ar skarbu cīņu, punktu punktā. Pusminūti līdz spēles beigām rezultāts uz tablo – 72:72. Spēles pēdējās sekundēs abas komandas pēc piezīmju saņemšanas izpildīja soda metienus, pēc kuriem rezultāts uz tablo nervus kutinošs – 73:73. Pēdējā uzbrukuma tiesības cīņā piederēja BK „Jēkabpils”, ko Rinalds Sirsniņš meistarīgi izmantoja, veicot precīzu metienu un noslēdzot cīņu pret LBL regulārā turnīra līdervienību ar uzvaru – 75:73.

„Šodien mēs viennozīmīgi bijām labāki! Nesaprotami, kāpēc Ventspils rādīja tik vāju spēli, pirmajā puslaikā mēs bijām samulsuši no tā. Centos mūsējos pamodināt gan tehniski, gan emocionāli! Puslaika pārtraukumā to visu pārrunājām, un otro spēles daļu jau komanda uzsāka ar citu cīņassparu. Cīņasspars ir viens no mūsu komandas lielākajiem plusiem. Un vēl - mums bija vēl viens spēlētājs – līdzjutēji, uzrakstiet lieliem burtiem – PALDIES viņiem! Es visus apsveicu ar šo uzvaru, pilsētu, vadību, visus jūs!”, tā uzvaru komentē BK „Jēkabpils” galvenais treneris Igors Miglinieks.

Rezultatīvākais un aizvadītās spēles spilgtākais spēlētājs – kapteinis Rinalds Sirsniņš ar 15 gūtiem punktiem komandas labā un sešām rezultatīvām piespēlēm.

LBL, pusfināla 2. spēle

BK „Jēkabpils” – BK „Ventspils” 75:73 (11:18, 16:17, 28:14, 20:24)
Jēkabpils: Sirsniņš 15 (6 r.p.), Bārniss 14, Hlebovickis 14, Veselovs 12, Virsis 6, Randls 5, Sokolovs 5, Pozņaks 4, Kravčenko, Aleksejevs, Leja, Arnītis.

Otrā LBL pusfināla pāra situācija pēc otrās cīņas - BK „VEF Rīga” labā. BK „VEF Rīga” otrajā mačā pret BK „Jūrmala/Taurenītis” atkal guva uzvaru (86:84), šobrīd sērijā izvirzoties vadībā 2:0.

BK „Jēkabpils” nākamā cīņa pusfinālā pie rezultāta sērijā 1:1, norisināsies otrdien, 29. aprīlī pl. 19.00 Ventspils Olimpiskajā centrā.

Izmantotie resursi: basket.lv

Basketbola klubu "Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, "LDZ Cargo", SIA "Jēkabpils PMK", SIA "Pata", SIA "Mikor", AS "LNK industries".