2024.gada 3. maijs

Gints, Uvis

FIBA 3x3 basketbolā izcīnīta bronza

Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, līdztekus Eiropas U18 čempionāta kvalifikācijas turnīram, divas dienas norisinājās piektais Latvijas čempionāts FIBA 3x3 basketbolā. Pirmajā dienā ceļā uz Rīgu mēroja Jēkabpils sporta skolas U-15 un U-18 komandas. Jaunākajā grupā dalību bija pieteikušas 12 komandas. Savā apakšgrupā jēkabpilieši ar 2 uzvarām un 2 zaudējumiem ierindojās 3.vietā, tādejādi kvalificējoties ceturtdaļfinālam, kur spēkiem bija jāmērojas ar BS Ogre. Ar minimālu pārsvaru 14:12 izcīnot uzvaru, Jēkabpils komanda jau soli tuvāk pietuvojās finālspēlēm. Pusfinālā ar 11:13 jēkabpilieši piekāpās komandai „Ventspils elite”, bet cīņā par 3.vietu Jēkabpils jaunie basketbolisti ļoti sīvā cīņā ar rezultātu 21:19 pārspēja „1st in 2015” un kāpa uz goda pjedestāla. Bronzas medaļnieku komandā spēlēja Ritvars Zalāns, Matīss Indriksons, Adrians Čiekurs un Renārs Spūlis. Savukārt, U-18 grupas jauniešiem bija jāatzīst savu sāncenšu pārākums, kas liedza kvalificēties ceturtdaļfinālam un kopvērtējumā izcīnīta 10.vieta. Svētdien cīņās par Latvijas čempionāta FIBA 3x3 medaļām devās U-13 grupa, kur savu dalību pavisam kopā bija pieteikušas 27 komandas. Jēkabpilieši C apakšgrupā izcīnīja 2 uzvaras un piedzīvoja 1 zaudējumu. Pēc apļa izspēles trim komandām bija vienāds punktu skaits un diemžēl ceturtdaļfinālam kvalificējās tie, kuriem bija gūts lielākais punktu skaits visās trīs spēlēs. Kopvērtējumā Jēkabpils izcīnīja 12.vietu.