2024.gada 20. maijs

Salvis, Selva, Venta

Jaunieši ēnu dienā pielaiko ārsta un māsas profesiju Jēkabpils reģionālajā slimnīcā (FOTO)

Ēnu dienas mērķis iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Pielaikot ārsta un māsas profesiju šogad Jēkabpils reģionālajā slimnīcā ieradās  26 jaunieši no dažādām Latvijas skolām. Paši tālākie ceļu bija mērojuši no Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Jelgavas, Gulbenes, Sakstagala, Preiļiem un Aizkraukles.  Ēnot bija ieradušies arī Jēkabpils novada jaunieši no Krustpils pamatskolas, Salas vidusskolas, Jēkabpils 3. vidusskolas, Jēkabpils 2. vidusskolas un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas.

Savas ēnas ieguva  dažādu profesiju  ārsti un pa kādai ēnai tika arī māsām. Pēc ēnotāju komentārie, kas publicēti Jēkabpils reģionālās slimnīcas mājaslapā, var redzēt, cik vērtīgs ir šāds pasākums, lai būtu iespēja apskatīt, aptaustīt, pielaikot profesiju un pieņemt pareizo lēmumu profesijas izvēlē.

Andra, Āgenskalna Valsts ģimnāzija:

“Ēnoju divas dienas, gan 03.04., gan 04.04. 03.04. ēnoju anesteziologu, gāju gan uz operācijām, gan uz pirmsoperācijas konsultācijām – bija iespēja apskatīt cik dažādi mēdz būt cilvēki. Atnācu tieši šeit tāpēc, ka mamma šeit strādā un man bija interesanti kā notiek operācijas šeit. Apskatīju 5 operācijas, bet fragmentēti, taču visās bija ko redzēt, kā arī dzirdēt ķirurgu komentārus par katru darbību, ko viņi veica. 04.04. biju nodaļā ar māsām, redzēju visus rīta darbus, procedūras un pacientus kopumā. Medicīna interesē kopš bērnības, taču profesijas izvēle ir grūta, tāpēc apskatīju šīs dienas daudz dažādas lietas, lai saprastu, kas īsti būs tas, ko es vēlo nākotnē.
Paldies Jēkabpils reģionālajai slimnīcai par šādu iespēju!“

Sanija, Jēkabpils Valsts ģimnāzija: “Izvēlējos ēnot anesteziologu, jo likās, ka tā ir interesanta nodaļa. Interesēja operācijas gaita, tādēļ šobrīd apsveru opciju kļūt par ķirurgu. Nenožēloju savu izvēli, jo bija interesanti un daudz uzzināju”

Luīze, Jēkabpils Valsts ģimnāzija: “Es izvēlējos ēnot anesteziologu, mani interesēja tieši anesteziologa darbības, vēlējos iejusties anesteziologa vietā. Bija ļoti interesanti un laba pieredze. Esmu priecīga, ka atnācu šeit, jo daudz ko uzzināju, un ir iespēja, ka sastīšu savu nākotnes profesiju ar medicīnu.”

Laura, Jēkabpils Valsts ģimnāzija: “Šī bija ļoti interesanta pieredze. Tā bija iespēja, tā teikt “pielaikot” profesiju, kura ir “iekritusi acīs”. Es izvēlējos ēnot profesiju, kur darbs ir tikai ar bērniem, jo vienmēr esmu vēlējusies strādāt ar viņiem. Dzirdot ārsta pieredzi un degsmi savā amatā, radīja arī man motivāciju un interesi šajā profesijā. Liels paldies par šādu nepārspējamu iespēju!”

Samanta, Jēkabpils Valsts ģimnāzija: “Neonatologa darbs ļoti ieinteresēja ar savu darba specifiku. Ēnu diena deva ļoti lielu priekšstatu par neonatologa darbu, kas pozitīvi ietekmēja manas domas par nākotnes profesiju. Daktere bija ļoti atsaucīga, jauka un radīja patiešām lielisku iespaidu par neonatologa darbu.”

Paula, Aizkraukles novada vidusskola: “Izvēlējos ēnot pediatru, jo man pašai ļoti patīk bērni un savu nākotni vēlos saistīt ar pediatriju. Ēnu diena ir laba iespēja ieskatīties profesijā, personālam uzdot interesējošus jautājumus un redzēt to ikdienu. Jēkabpils reģionālo slimnīcu ēnoju jau otro gadu, pagājušajā gadā ēnoju dzemdību nodaļu. Paldies par iespēju būt daļai no jums!”

Estere, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija: “Es izvēlējos tieši šo profesiju, jo anesteziologs arī piedalās operācijās un mani šī profesija bija ieinteresējusi.
Tieši Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, jo vēl te nebiju ēnojusi un dzirdēju, ka viss te ir atjaunots, tas radīja vēl lielāku interesi ēnot. Kopumā man šeit ļoti patika, jo atļāva piedalīties, visu paskaidroja, izstāstīja, atbildēja uz jautājumiem, kas tiešām bija vērtīgi un interesanti.”

Mīlana, Jēkabpils 2. vidusskola: “Es mācos Jēkabpils 2. vidusskolas 11. klasē. Esmu pieņēmusi lēmumu nākotnē studēt medicīnu. Bet vēl šaubos kurā jomā. Tāpēc iedomājos tieši šo ēnošanu izmantot noderīgi priekš sevis. Un gribētu pateikt milzīgu paldies ārstiem un medmāsām reanimācijas nodaļā, mūs ļoti labi pieņema, ļoti labi pastāstīja un parādīja. Tāpēc vēlos izteikt lielu paldies nodaļas ārstiem un medmāsā, Un arī Jēkabpils slimnīcai par šo iespēju!”

Veronika, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija: “Izvēlējos uzzināt vairāk par ginekologa darbu. Man ļoti patika skatīties kā notiek darbs un kā izskatās darba vietas. Es uzzināju daudz jaunu informāciju. Paldies par iespēju piedalīties ēnu dienā, tas palīdzēja man saprast ar ko gribu nodarboties nākotne.”

Foto: JRS

Atstājiet komentāru