2024.gada 23. maijs

Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Brīvdienās Kūku pagastā norisināsies militārās mācības

Brīvdienās Kūku pagastā norisināsies militārās mācības

No 23. līdz 24. martam Jēkabpils novada Kūku pagasta teritorijā norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu plānveida militārās mācības, portālu Radio1.lv informēja Zemessardzes 3. Latgales brigādes Komunikācijas daļa.

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot zemessargu kaujas prasmes un iemaņas Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai. 

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan arī tumšajā laikā, lai trenētu spēju veikt uzdevumus dažādos apstākļos.

Militārās mācības notiks ar Jēkabpils novada pašvaldību, juridiskām un privātām personām saskaņotās teritorijās. 

Mācību laikā Jēkabpils novada Kūku pagasta teritorijā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un  zemessargi ar strēlnieku ieročiem. Mācību uzdevumu veikšanai, tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Mācību norises vietas pēc mācībām nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Zemessardze pateicas iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā un aicina iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnes www.klustikaravirs.lv sadaļā dienests Zemessardzē. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Foto: Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona arhīvs

Atstājiet komentāru