2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Latvijā pagājušajā nedēļā no gripas miruši 14 cilvēki

Latvijā pagājušajā nedēļā no gripas miruši 14 cilvēki

Pagājušajā nedēļā Latvijā turpināja samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 778 pacienti, no kuriem 180 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu noteikta diagnoze "gripa", bet nedēļu iepriekš - 238 pacienti, divas nedēļas iepriekš - 314 pacienti. Gadījumi reģistrēti Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē, Rīgā, Liepājā, Gulbenes novadā, Jēkabpils novadā un Jūrmalā. Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Lielākā gripas intensitāte reģistrēta līdz četru gadu vecumam.

Kopumā nedēļas laikā no gripas miruši 14 cilvēki, sasniedzot 49 nāves gadījumus kopumā visa monitoringa laikā. Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakussaslimšanas un tikai viens pacients saņēmis vakcināciju pret gripu šajā sezonā. Pārējie 48 pacienti nebija vakcinēti pret sezonālo gripu šajā sezonā.

SPKC informē, ka daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars samazinājies līdz 13%, kamēr nedēļu iepriekš tāds sasniedza 22%.

Tikmēr Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties - laboratoriski apstiprināti 22 gadījumi, kas ir tikpat, cik nedēļu iepriekš. Kopumā veikti 485, iepriekš 501, laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni, kā arī stacionēti 36 Covid-19 pacienti, bet nedēļu iepriekš 31, divas nedēļas iepriekš - 47.

Iepriekšējā nedēļā stacionāros ar smagu slimības gaitu nav ārstējies neviens pacients. Kopumā reģistrēti seši Covid-19 pacientu nāves gadījumi, bet nedēļu iepriekš - astoņi. Divos nāves gadījumos Covid-19 norādīta kā pamatdiagnoze.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, tas ir, ārpus riska grupām.

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem, ja reģistrētais pacients dzīvo ārsta pamatdarbības teritorijā. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktais pacienta līdzmaksājums - 2,85 eiro.

Atstājiet komentāru