2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Lauksaimnieku protesta akcija notiks arī Jēkabpilī un Koknesē

Lauksaimnieku protesta akcija notiks arī Jēkabpilī un Koknesē

Biedrības "Zemnieku saeima" izsludinātajā lauksaimnieku protesta akcijā, kura sāksies 5.februārī, piedalīsies arī Aizkraukles un Jēkabpils novadu lauksaimnieki.

Aizkraukles novada teritorijā pieteiktas divas akcijas norises vietas - protesta braucienus pieteikuši lauksaimnieki Rihards Kadirovs no Jēkabpils un Lauris Saliņš no Pļaviņu puses. Jēkabpils puses zemnieki pulcēsies ap pulksten 10.00 pie Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība ''LATRAPS'' Jēkabpilī un pēc tam ap pulksten 11.00 dosies braucienā Daugavpils šosejas posmā no Jēkabpils uz Gostiņiem, savukārt Aizkraukles novadā pulcēšanās ir Koknesē pie Tīnūžu ceļa apļa un pēc tam zemnieki dosies pa ceļu, kas savieno Tīnūžu-Kokneses šoseju un Daugavpils šoseju.

Protesta akcijas vietu Koknesē iespējams apbraukt caur Kokneses pilsētu, taču pašvaldība aicina izrādīt morālu atbalstu zemniekiem un būt iecietīgiem pret īslaicīgo satiksmes apgrūtinājumu, kas varētu rasties protesta akcijas laikā.

Lauksaimnieku ārkārtas sapulcē, kura notika pagājušā gada 2.novembrī, nozares pārstāvji izvirzīja konkrētas prasības zemkopības ministram Armandam Krauzem (ZZS) - Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītējs importa aizliegums bez pārejas perioda, 5% samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes atjaunošana Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām dārzeņiem, nozares konkurētspējas veicināšana, birokrātijas mazināšana lauksaimniecības nozarē, plašāka pieeja apdrošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām, kā arī atteikšanās no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.

Kā ziņots, biedrība "Zemnieku saeima" nākamnedēļ visā Latvijā plāno rīkot lauksaimnieku protestus, aģentūrai LETA pavēstīja biedrībā.

"Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš informē, ka kopš pagājušā gada novembra lauksaimnieku ārkārtas sapulces, kurā lauksaimnieki iesniedza Zemkopības ministrijai un ministram Krauzem prasības nozares sakārtošanai, līdz šim ir izpildīta tikai viena.

"Latvijas lauksaimnieku pacietības mērs ir pilns, un tas aumaļām līst pāri malām. Ar nožēlu jāatzīst, ka esošās valdības sastāvs īpaši izceļas ar savu aroganci un vienaldzību," uzsver Lazdiņš.

Viņš arī min, ka ministrija ignorē nevalstisko organizāciju aicinājumus tikties, lai apspriestu nozares problēmas.

Lazdiņš norāda, ka protestu, kurus pirmdien, 5.februārī, sāks lauksaimnieki dažādos Latvijas reģionos, mērķis ir pievērst uzmanību un rast risinājumu daudziem lauksaimniecības nozares jautājumiem, kas jau ilgstoši netiek risināti birokrātijas dēļ.

Lauksaimnieku reģionālie protesti plānoti arī Saldū, Kuldīgā, Talsos, Liepājā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Valmierā, Gulbenē, Limbažos, Daugavpilī un Rēzeknē un citviet.


Lauksaimnieku prasības, kas pirms protesta iesniegtas valdības vadītājai un zemkopības ministram, ar konkrētiem termiņiem ir vērstas par šādiem nozarei kritiski svarīgiem jautājumiem:

- Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītējs importa aizliegums bez pārejas perioda.

- 5% samazinātās PVN likmes atjaunošana Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām dārzeņiem; nozares konkurētspējas veicināšana.

- Birokrātijas mazināšana lauksaimniecības nozarē.

- Plašāka pieeja apdošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām.

- Atteikšanās no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.

Komentāri (0-1/1)

  • Haha
    02.02.2024 18:18
    Dedzinās subsidēto degvielu??? Ka nesanāk kā skolotājiem, prasīja lielas algas, rezultātā samazināja darbinieku skaitu slēdzot skolas..... toties atlikušajiem būs prasītās lielas algas.....

Atstājiet komentāru