2024.gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

Krievijas propaganda vēsta par aizturētu diversantu, kurš esot apmācīts Jēkabpilī

Krievijas propaganda vēsta par aizturētu diversantu, kurš esot apmācīts Jēkabpilī

Krievijas drošības dienesti piektdien paziņojuši, ka aizturēts kāds diversants, kurš pēc Ukrainas specdienestu rīkojuma esot spridzinājis dzelzceļu Rjazaņas apgabalā, atsaucoties uz gazeta.ru, vēsta lsm.lv.

Krievijas propagandas mediji apgalvo, ka šo vīrieti apmācījuši Latvijas specdienesti, apmācība esot notikusi Jēkabpilī.

Latvijas Valsts Drošības dienests (VDD) šo gadījumu vērtē kā "klasisku dezinformācijas izplatīšanas piemēru".

11. novembrī uz dzelzceļa līnijas Rjazaņas apgabalā notika sprādziens, kā rezultātā no sliedēm nogāja 19 kravas vilciena vagoni.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja apgalvo, ka pašdarinātos spridzekļus izvietojis kāds Rjazaņas apgabala iedzīvotājs, 1988. gadā dzimis vīrietis, kuram esot gan Krievijas, gan Itālijas pilsonība.

Krievijas Federālais drošības dienests apgalvo, ka šis vīrietis arīdzan 20. jūlijā sarīkojis uzbrukumu kara lidlaukam Rjazaņas apgabalā. Viņš aprīkojis ar spridzekļiem četrus dronus, ar kuriem uzbrucis Krievijas militārajam objektam.

Krievijas propaganda vēsta, ka vīrietis rīkojies Ukrainas izlūkdienesta uzdevumā. Viņš esot savervēts Turcijas lielpilsētā Stambulā šā gada februārī.

Pēc tam ar Latvijas specdienestu palīdzību "izgājis diversiju apmācību" Jēkabpilī, bet martā atgriezies Rjazaņas apgabalā.

VDD norāda, ka Krievijas propagandas resursi regulāri izplata dažāda veida dezinformāciju, lai diskreditētu Ukrainu un NATO dalībvalstis, tajā skaitā Latviju.

"VDD vērtējumā konkrētais gadījums ir klasisks dezinformācijas izplatīšanas piemērs," teikts VDD komentārā portālam LSM.

"Vēlamies uzsvērt, ka viens no šādu aktivitāšu mērķiem ir pārbaudīt, cik plašu auditoriju šāda dezinformācija var sasniegt ārpus Krievijas. Ar šādām aktivitātēm tiek testēta arī rietumvalstu masu mediju reakcija uz šādiem paziņojumiem un noturība pret dezinformāciju."

"Ņemot vērā minēto, aicinām sevišķi kritiski vērtēt dažādus provokatīvus un šķietami sensacionālus paziņojumus, kuru avots ir Krievijas institūcijas un propagandas resursi."

Krievijas propaganda jau agrāk izplatījusi safabricētus stāstus par ārvalstu specdienestu līdzdalību uzbrukumos Krievijā.

Piemēram, šogad augustā, kad notika dronu uzbrukums kara lidlaukam Pleskavas apgabalā, Krievijas propagandas mediji apgalvoja, ka droni varētu būt palaisti no Latvijas vai Igaunijas teritorijas.

Latvijas Aizsardzības ministrija kategoriski noliedza jebkādu Latvijas saistību ar šo uzbrukumu.

Avots: lsm.lv
Foto: lsm.lv - ekrānšāviņš no gazeta.ru

Komentāri (0-1/1)

  • nuja
    03.12.2023 14:41
    Krievijā dzīvojošs itālis savervēts Stambulā, apmācīts Jēkabpilī , un tad devies uz Rjazaņu diversēt.
    Malači.Bravo! Pēc Mamikina iesaistīšanās krievu propagandistu murgi kļuvuši pat jautri izklaidējoši.
    Kad šo izlasa rašists parastais, viņš saprot,ka Antante ir tuvu.

Atstājiet komentāru