2024.gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

Pirmdien Jēkabpils slimnīcu apmeklēs veselības ministrs

Pirmdien Jēkabpils slimnīcu apmeklēs veselības ministrs

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV), apmeklējot Rīgas 1.slimnīcu, uzsācis klātienes vizītes slimnīcās, liecina Veselības ministrijas (VM) publiskotā informācija. Jēkabpils reģionālo slimnīcu ministrs plāno apmeklēt pirmdien, 16.oktobrī.

Piektdien  Abu Meri darba vizītē apmeklēja Rīgas 1.slimnīcu, kur tikās ar slimnīcas valdi un vadošajiem darbiniekiem. Tikšanās laikā tika pārrunāts jautājums par sadarbības nepieciešamību un iespējām valsts un pašvaldību veselības pakalpojumu sniedzējiem.

Tāpat sarunas laikā puses apsprieda ģimenes ārstu pieejamības nodrošināšanu un sadarbību starp ģimenes ārstiem un pašvaldību. Ministrs uzsvēra, ka valdība ir definējusi veselības aprūpi kā prioritāti un apstiprinājusi to arī ar virzīto nozares finansējumu 2024.gada budžetā. Vienlaikus ir pietiekami augstas gaidas no nozares veikt efektivitātes pilnveidošanu.

Abu Meri norādīja, ka nākamajā gadā veselības nozarei piešķirtais finansējums ļaus uzlabot veselības aprūpes pieejamību pacientiem un ārstniecības iestādēm plānot darbu. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka kopīgi jāpanāk kvalitatīvas pārmaiņas – jāstiprina primārā aprūpe, jāpanāk ciešāka sadarbība slimnīcu sadarbības tīkla ietvaros, jāīsteno nozares digitalizācija, jāpanāk zāļu izmaksu samazinājums iedzīvotājiem.

“Jau esmu izjutis, ka veselības aprūpes nozarē iesaistītajiem intereses ir dažādas, bet mums visiem jābūt vienai galvenajai interesei – pacients – labāka un kvalitatīvāka veselības aprūpe pacientiem, uz ko aicinu tiekties,” norādīja veselības ministrs.

Rīgas pašvaldības un Rīgas 1.slimnīcas pārstāvji iepazīstināja ar paveikto slimnīcas infrastruktūras un aprīkojuma modernizēšanā, paveikto pakalpojumu un kvalificēta personāla pilnveidošanā un ieguldījumus digitalizācijā, akcentējot pacientu apmierinātības rādītājus pašvaldībai piederošo slimnīcu profila stiprināšanā un plānotajām investīcijām, kā arī akcentēja jaunu starpnozaru sadarbības projektu īstenošanā.

VM informē, ka ar Rīgas 1. slimnīcas apmeklējumu Abu Meri uzsāk klātienes vizītes slimnīcās, lai iepazīties ar to darbību, investīcijām infrastruktūra un pakalpojumu kvalitātes pilnveidošanā visā Latvijā.

Pirmdien,16.oktobrī, plānotas darba vizītes Daugavpils Reģionālajā slimnīcā un Jēkabpils Reģionālajā slimnīcā, savukārt piektdien, 20.oktobrī, paredzēts apmeklēt slimnīcas Balvos, Gulbenē un Alūksnē.

Atstājiet komentāru