2024.gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

Strādās pie dzīvesvietas saglabāšanas iespējām pašvaldības atbalstu saņēmušajiem jēkabpiliešiem

Strādās pie dzīvesvietas saglabāšanas iespējām pašvaldības atbalstu saņēmušajiem jēkabpiliešiem

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien konceptuāli atbalstīja vajadzību rast risinājumu dzīvesvietas saglabāšanai atsevišķiem agrāk pašvaldības atbalstu saņēmušajiem Jēkabpils novada iedzīvotājiem.

Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvji komisijā šodien minēja trīs piemērus, kad pašvaldība iepriekš ir piešķīrusi dzīvokli īrei, bet pašlaik likums vairs nedod tiesības attiecīgajām personām to saglabāt dzīvošanai.

Tie gadījumi ir, piemēram, pirms 20 gadiem piešķirts dzīvoklis īrei daudzbērnu ģimenei, kurai visi bērni tagad ir pieauguši un šis mājoklis viņiem vairs nepienākas. Otra situācija ir agrāk īrei piešķirts dzīvoklis bārenim, kuram tagad arī zudušas tiesības uz šo mājokli.

Cits piemērs ir dzīvokļa piešķiršana savulaik medicīnas jomas pārstāvei, kurai pēc pensionēšanās vairs nepienākas iespēja to īrēt.

Deputāti sēdē uzsvēra, ka risinājums jārod, tāpēc Ekonomikas ministrija (EM) tiks aicināta līdz decembra sākumam sagatavot iespējamās izmaiņas regulējumā.
EM pārstāvis pauda atbalstu, ka izmaiņas regulējumā ir jāveic un pie to sagatavošanas varēs sākt strādāt, saņemot uzdevumu no ekonomikas ministra Viktora Valaiņa (ZZS).

Komisijas sēdē izskanēja, ka minētā jautājuma atrisināšana varētu būt svarīga ne tikai Jēkabpilij, bet arī citām pašvaldībām.

Gan Saeimas Juridiskā biroja pārstāve, gan daži deputāti norādīja, ka, virzoties uz risinājuma rašanu šajā jautājumā, nevar pieļaut, ka pie vajadzības nākotnē pašvaldībai vairs nebūtu pieejamas brīvas dzīvojamās telpas.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Komentāri (0-2/2)

 • Zuze
  04.10.2023 19:32
  Nē,ārsti varēja dzīves laikā par savu algu nopirkt.
  Tagad dome 40 tūkstošus iztērē jauna ārsta dzīvokļa remontam,vel ārsta iegribas remonta ieskatā. Un tad par kadastrālo vērtību nopirks,pēc gada aizies uz citu darbu. Kaut kā nesmuki
 • Beka
  04.10.2023 18:51
  Kaut kā dīvaini sanāk. Privatizēt dzīvokli praktiski piespieda un ievilināja ar solījumiem- būs lētāki maksājumi, tavs īpašums- varēsi darīt ko gribi. Bet nav taču nekā no tā. Maksas ir tādas pašas, kā īrētajam. Savu apkuri ielikt nevari. Pat atsevišķu siltuma skaitītāju savam dzīvoklim uzlikt nevari. Bet īrētajā dzīvoklī visus šos gadus visa veida remonti par pašvaldības līdzekļiem ar viņu darbiniekiem
  Kā saka- muļķo mūs

Atstājiet komentāru