2024.gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs, Arturs

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāta Subakūtas rehabilitācijas nodaļa

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāta Subakūtas rehabilitācijas nodaļa

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāta stacionāra Subakūtas rehabilitācijas nodaļa, informē slimnīcas vadība.

Nodaļa atrodas Ambulatorās daļas telpās, tā ir aprīkota ar visu nepieciešamo atbilstoši mūsdienu standartiem. Subakūtas rehabilitācijas stacionārus pakalpojumus var saņemt reģiona pieaugušie pacienti pēc insulta, traumām un citām slimībām. Nodaļa sniegs valsts apmaksātus pakalpojumus, par ko jau ir panākta vienošanās ar Nacionālo veselības dienestu, pastāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs.

Nodaļā strādā multidisciplināra komanda, kurā ir vairāku specialitāšu ārsti - internists, fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsts, dietologs, kā arī pieredzējuši funkcionālie speciālisti - fizioterapeits, ergoterapeits un audiologopēds, māsas un jaunākais aprūpes personāls.

Telpas, kurās šobrīd izvietota jaunā nodaļa, ilgstoši netika pilnvērtīgi izmantotas, skaidro slimnīcas valdes priekšsēdētājs. Šī gada sākumā tās tika atbrīvotas un, veicot kosmētisko remontu, nodaļa tika pārprofilēta, izveidojot jaunu - Subakūtās rehabilitācijas nodaļu.

Līdzšinējie ieguldījumi, tas ir, kosmētiski telpu uzlabojumi ļauj nodrošināt nodaļas maksimālo kapacitāti - 10 pacientu gultas, ko plānots sasniegt līdz šī gada novembrim. Šobrīd nodaļā izvietotas piecas gultas, kurām jau šī mēneša laikā plānots nodrošināt 100% noslodzi, sacīja Keišs.

Ir plānoti komplicētāka rakstura telpu labiekārtošanas pasākumi, kas, sākot ar nākošā gada janvāri, ļaus kāpināt nodaļas kapacitāti līdz 15 gultām.

Sākotnējie ieguldījumi, kuru avots ir pašas Jēkabpils slimnīcas finanšu līdzekļi, ir salīdzinoši neliels, ņemot vērā pakāpenisku noslodzes kāpināšanu, un nepārsniedz 15 000 eiro, izteicās valdes priekšsēdētājs. Tomēr papildu kapacitātes nodrošināšanai būs nepieciešami papildu finanšu līdzekļi.

SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" reģistrēta 1997.gadā un pieder Jēkabpils novada pašvaldībai, liecina "Firmas.lv" dati. Pērn slimnīcas apgrozījums bija 20,62 miljoni eiro, bet zaudējumi - 1,20 miljoni eiro.

Atstājiet komentāru