2024.gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Valsts asinsdonoru centrs lūdz atsaukties visu asinsgrupu donoriem! Donoru dienas Jēkabpilī septembrī

Valsts asinsdonoru centrs lūdz atsaukties visu asinsgrupu donoriem! Donoru dienas Jēkabpilī septembrī

Valsts asinsdonoru centrs lūdz atsaukties visu asinsgrupu donoriem! Aicina apmeklēt tuvākās Donoru dienas Jēkabpilī – 4. un 18. septembrī.  Donoru dienas notiks Jēkabpils stadiona telpās (stadiona tribīņu ēkā) Brīvības ielā 289, no plkst. 9:00 — 13:00, liecina Jēkabpils novada pašvaldības publiskotā informācija. 

Valsts asinsdonoru centrs lūdz atsaukties visu asinsgrupu donoriem! Bez donoru ziedotajiem asins komponentiem daudzos gadījumos ārsti nevar palīdzēt smagi slimiem pacientiem.

“Latvijas slimnīcās nemitīgi atrodas daudzi smagi slimi pacienti, kuriem nepieciešama asinsdonoru palīdzība. Diemžēl nelaimes mēdz notikt visneparedzētākajos brīžos un smagas veselības problēmas nav iespējams ieplānot ārpus atvaļinājumu laika, tādēļ lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un rast iespēju ziedot asinis,” mudina VADC direktore Egita Pole.

Lai atjaunotu un uzturētu asins krājumus un spētu nodrošināt asins pieejamību ikvienam, kam tā būs nepieciešama, VADC aicina ikvienu atsaucīgu cilvēku ziedot asinis.

Tādēļ aicinām Jēkabpils pilsētas un novada iedzīvotājus būt aktīviem, piedalīties pašiem un uzrunāt ģimenes locekļus, draugus, kolēģus un darba kolektīvus kopā doties uz Donoru dienām, lai sniegtu tik nepieciešamo atbalstu līdzcilvēkiem.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Vairāk par Donoru kustību: www.vadc.lv

Atstājiet komentāru