2024.gada 21. aprīlis

Anastasija

Jēkabpils cietumā dzēsts degošs matracis, evakuēti trīs cilvēki, viens cietis

Jēkabpils cietumā dzēsts degošs matracis, evakuēti trīs cilvēki, viens cietis

Aizvadītajās diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 22 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi, informē VUGD pārstāve Sandra Vējiņa.

Svētdien plkst. 12.51 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jēkabpils novada Jēkabpili, kur divstāvu sabiedriskā ēkā dega matracis 2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās darbinieki liesmas bija nodzēsuši, izmantojot ugunsdzēsības aparātus. No ēkas evakuējās trīs cilvēki no kuriem viens notikumā cieta un tika nodots NMPD darbiniekiem. Plkst. 13.21 ugunsdzēsēju glābēji darbs notikuma vietā noslēdzās.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka matracis dedzis Jēkabpils cietumā.

Sestdien plkst. 22.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Elejas pagastu, kur zem nojumes 600 m2 platībā dega 200 siena ruļļi. Plkst. 14.25 ugunsgrēks nodzēsts. 

Naktī uz svētdienu plkst. 00.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Tukuma novada Vānes pagastu, kur dega vienstāva pirts jumts 20m2 platībā. Plkst. 02.04 ugunsgrēks likvidēts. 

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama 1.līnijā Jelgavā, kur dega elektrības balsts 0,5m2 platībā, kā arī Meža ielā Tukumā, kur dega atkritumi 20m2 platībā. Arī sestdien tika saņemts izsaukums uz Tukuma novada Pūres pagastu, kur arī dega elektrības balsts 0,1m2 platībā. Savukārt svētdienas pusdienlaikā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Aizkrauklē, kur Gaismas ielā dega atkritumu konteiners 2m2 platībā. 

Piektdien neilgi pēc sešiem vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Aizkraukles novada Jaunjelgavu, kur no smagās automašīnas uz ceļa braucamās daļas 200 metru garumā bija noplūdusi eļļa. Ar absorbenta palīdzība izlijušais šķidrums savākts un ceļa braucamā daļa sakārtota.

Sestdien plkst. 18.46 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Bērzes pagastu, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību no vienas automašīnas atbrīvoja iespiestu cilvēku, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Vēl viens cilvēks no šīs automašīnas tika nogādāts līdz NMPD mediķiem. Pēc tam sakārtota ceļa braucamā daļa. 

Agrā svētdienas rītā VUGD saņēma izsaukumu uz Aizkraukles novada Kokneses pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem. Tika atvienotas automašīnas akumulatora klemmes.

Aizvadītajās trīs diennaktīs  VUGD kopumā saņēma 147 izsaukumus – 60 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 63 uz glābšanas darbiem, bet 24 izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru