2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Bijušās Līvānu pašvaldības amatpersonas – Uldis Skreivers un Baiba Vucenlazdāne - pārsūdz sev nelabvēlīgo spriedumu par dienesta viltojumu

Bijušās Līvānu pašvaldības amatpersonas – Uldis Skreivers un Baiba Vucenlazdāne - pārsūdz sev nelabvēlīgo spriedumu par dienesta viltojumu

Divi bijušie Līvānu pašvaldības darbinieki, Uldis Skreivers, kas patlaban strādā Jēkabpils novada domē izpilddirektora amatā un Baiba Vucenlazdāne, ir pārsūdzējuši Daugavpils tiesas spriedumu, ar kuru viņiem par dienesta viltojumu piespriests sabiedriskais darbs un naudas sods, liecina tiesas informācija.

Lieta ir nosūtīta Latgales apgabaltiesai. Lietas izskatīšana ieplānota 15.augustā plkst.11.

Jau ziņots, ka lietā apsūdzēts agrākā Līvānu novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers, kuru 2022.gada aprīlī apstiprināja Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektora amatā, kā arī bijusī pašvaldības Plānošanas un attīstības daļas vadītāja Baiba Vucenlazdāne.

Tiesa vienu amatpersonu sodīja ar sabiedrisko darbu uz 80 stundām, bet otru - ar naudas sodu 7440 eiro apmērā. Tāpat abām apsūdzētajām personām ar tiesas spriedumu atņemtas tiesības vienu gadu ieņemt amatu pašvaldībās un valsts iestādēs, informēja prokuratūra.

Kā iepriekš prokuratūra informēja, pašvaldības amatpersona nolūkā piešķirt pašvaldības finansējumu kādas biedrības projektam, būdama pašvaldības mazo grantu projektu izvērtēšanas komisijas locekle, piekļuva pašvaldības dienesta datoram, kurā atradās izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokols, kurš saturēja patiesas ziņas, un sāka šā dokumenta falsifikāciju, veicot tajā labojumus.

Amatpersona protokolā aizstāja viena biedrības sagatavotā projekta nosaukumu ar citu šīs pašas biedrības sagatavotā projekta nosaukumu, apzinoties, ka citi izvērtēšanas komisijas locekļi par finansiālo atbalstu šim projektam nav balsojuši.

Amatpersona veica labojumus arī projekta īstenošanai piešķiramā finansējuma apjomā. Izmantojot viltu, maldinot, ka izmaiņas tika saskaņotas, amatpersona panāca, ka komisijas sanāksmes protokolu parakstīja sanāksmes protokolētāja.

Pēc šo darbību veikšanas amatpersona saskaņā ar iepriekšējo noziedzīgo vienošanos nodeva falsificēto izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokolu parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai, pēc kā noformēja līgumu par projekta ieviešanu un nodeva to parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai.

Pēc tam līgumu parakstīja arī biedrības valdes loceklis, būdams maldināts par to, ka izvērtēšanas komisija sniedza finansiālo atbalstu konkrētajam projektam.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Atstājiet komentāru