2023.gada 25. septembris

Rauls, Rodrigo

Jēkabpilī notiek Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona  lauka taktiskais vingrinājums “GRIFS IV”

Jēkabpilī notiek Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskais vingrinājums “GRIFS IV”

No 3. līdz 15. jūnijam Ādažu poligonā, Augšdaugavas novada apkārtnē un Jēkabpils pilsētā notiek Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskais vingrinājums “GRIFS IV” informē Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba Komunikācijas daļa.

Lauka taktiskā vingrinājuma mērķis ir trenēt un pārbaudīt vienības vispārējo kaujas gatavību. Lauka taktisko mācību ietvaros tiks pilnveidotas karavīru un zemessargu individuālās un kolektīvās iemaņas, tāpat tiks pārbaudītas arī bataljona štāba un apakšvienību plānošanas procesa un sadarbības spējas. 

Militārajās mācībās piedalīsies aptuveni 300 karavīri un zemessargi no Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona un citām vienībām.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskais vingrinājums GRIFS notiek jau ceturto gadu pēc kārtas.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir profesionālā dienesta karavīru vienība Zemessardzes 3. Latgales brigādes sastāvā.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnes www.klustikaravirs.lv sadaļā dienests Zemessardzē. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Iedzīvotāju ievērībai! 

Mācību laikā Augšdaugavas novada apkārtnē un Jēkabpils pilsētā tiks izmantota mācību munīcija, kā arī kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Laika posmā no 3. jūnija līdz 15. jūnijam plānota militāro transportlīdzekļu pārvietošanās maršrutā Lūznava – Daugavpils – Lūznava un Daugavpils – Ādaži – Jēkabpils – Daugavpils.

Sastopot ceļā militārās tehnikas kolonnu, satiksmes dalībniekiem  jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, netraucējot kolonnu kustību, piemēram, nemēģinot to apdzīt. 
Aicinām iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties militāro mācību laikā. Mācības vērstas uz valsts nacionālās un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Foto: Armīns Janiks

Atstājiet komentāru