2024.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Sēlpilī ugunsgrēkā cietusi saimniecības ēka un mājputni, Jēkabpilī dzēstas degošas riepas, tualete un sadzīves atkritumi

Sēlpilī ugunsgrēkā cietusi saimniecības ēka un mājputni, Jēkabpilī dzēstas degošas riepas, tualete un sadzīves atkritumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 10. marta plkst. 6.30 līdz 13. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 22 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Piektdien plkst. 21.27 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Brunavas pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēkas piebūve 15 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no saimniecības ēkas evakuējās trīs cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 22.55. 

Sestdien vienos dienā Dobeles novada Auru pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā bija iesaistīts kravas un vieglais automobilis, ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un ar absorbentu savāca uz brauktuves izlijušo šķidrumu. Savukārt, ap diviem dienā Jēkabpils novada Aknīstes pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji ar absorbentu savāca uz ceļa braucamās daļas izlijušo šķidrumu. 

Naktī uz svētdienu, plkst. 3.06, VUGD saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Sēlpils pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu saimniecības ēka, kurā izvietota arī kūts un malkas šķūnis, deg 200 m2 platībā. No kūts ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās izglābt 19 vistas un trīs pīles, bet sešas vistas gāja bojā.

Konstrukciju demontāžas darbos tika iesaistīta arī saimniecības traktortehnika. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka ēkā atradās siens un malka. Plkst. 8.00 liesmu izplatīšanās ierobežota, bet dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 11.59. 

Svētdien plkst. 15.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Auru pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega starpsienas siltumizolācija 1 m2 platībā un sodrēji ēkas dūmvadā 1 m2 platībā. No mājas tika evakuēti četri cilvēki. Plkst. 17.16 ugunsgrēks likvidēts.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros piektdien Nameja ielā Jēkabpilī konteinerā dega atkritumi 1 m2 platībā, sestdien Pasta ielā Jēkabpilī dega sausā tualete 2 m2 platībā un Neretas ielā Jēkabpilī dega riepas 1 m2 platībā. 

Piektdien Tukuma novada Smārdes pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Svētdien Kr.Barona ielā Jelgavā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā un no dzīvokļa, kurā bija viegls sadūmojums, ugunsdzēsēji glābēji izveda vienu cilvēku. Svētdien pusastoņos vakarā Bauskas novada Mežotnes pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. 

Visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 123 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru