2024.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Plānotas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Varakļānu un  Jēkabpils novados

Plānotas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Varakļānu un Jēkabpils novados

Plānotas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Varakļānu un Jēkabpils novados, piektdien nolemts ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēdē.

Sabiedriskā transporta sēdē tika apstiprināti grozījumi vairākos maršrutu tīkla reģionālās nozīmes autobusu maršrutos.

Reģionālo autobusu maršruta Madona-Varakļāni-Stirniene reisā plkst.15.50 no Madonas tiks iekļauta pietura Stirnienes muiža un autobuss galapunktā Murmastienē pienāks piecas minūtes vēlāk - plkst.17.40 (iepriekš - plkst.17.35). Izmaiņas plānotas līdz esošā mācību gada beigām, jo tās ir nepieciešamas, lai Ukrainas civiliedzīvotāji pēc darba un mācībām Madonā vakaros varētu nokļūt mājās Murmastienē. Šī gada maijā tiks lemts, vai ir nepieciešamība turpināt eksperimentālo reisu izpildi arī turpmāk.

Jēkabpils novada iedzīvotājiem reģionālās nozīmes autobusu maršrutā Jēkabpils-Aizkraukle-Bauska četros reisos tiks iekļauta pietura Ozolaine - reisos no Jēkabpils plkst.6.30 un plkst.15.15, savukārt no Bauskas reisos plkst.9.25 un plkst.13.45. 

Reģionālās nozīmes maršrutā Jēkabpils-Pāpuļi autobusi vakara reisā plkst.18.20 no Jēkabpils turpmāk brauks visās darba dienās - no pirmdienas līdz piektdienai, nevis tikai piektdienās kā līdz šim, līdz ar to maršruta Jēkabpils-Medņi autobuss vakara reisā plkst.18.20 no Jēkabpils turpmāk kursēs tikai sestdienās, bet nekursēs pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu nozares 2022.gada rezultātu analīze rāda, ka Latvijas iedzīvotāji mobilitātei arvien biežāk izvēlas vilcienu - pasažieru skaits šajā pārvadājumu veidā pērn pieaudzis par 42% jeb par 4,6 miljoniem pasažieru. Savukārt reģionālo autobusu pārvadājumos prognozējams, ka pasažieru skaits tuvākajā nākotnē visticamāk neatgriezīsies pirmspandēmijas jeb 2019.gada apjomā. Reģionālajos pasažieru pārvadājumos - gan autobusos, gan vilcienos - turpina palielināties to pasažieru skaits, kuri izmanto braukšanas maksas atvieglojumus, vislielākais pieaugums ir vērojams daudzbērnu ģimeņu vidū.

Kopumā 2022.gadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos kopā tika pārvadāti 37,38 miljoni pasažieru, no tiem 21,68 miljons - ar autobusiem un 15,7 miljoni - ar vilcieniem. 2023.gada 1.janvārī konsolidētajā maršrutu tīklā reģionālās nozīmes autobusu maršrutos bija 1031 maršruts ar 6807 reisiem, kā arī reģionālās nozīmes dzelzceļa maršrutos bija 11 vilciena maršruti ar 377 reisiem (tostarp SIA "Alūksnes-Gulbenes bānītis" maršruts Alūksne-Gulbene ar deviņiem reisiem).

Savukārt pasažieru pārvadājumu pilsētas transportā statistikas analīze liecina, ka pieaugums salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir vērojams, tomēr tas ir mazāks nekā reģionālajā sabiedriskajā transportā un būtiski atpaliek no 2019.gada rādītājiem.

Atstājiet komentāru